Ekologická likvidace osobních a nákladních vozidel

Zdarma provádíme ekologické likvidace osobních a nákladních vozidel. V případě vašeho zájmu, Vám za poplatek 500 Kč odhlásíme vozidlo z evidence na příslušném odboru dopravy .

jsme držitelem povolení Krajského úřadu k nakládání s nebezpečnými odpady
jsme členem skupiny CALLPARTS System
máme smluvní vztah s výrobci vozidel

Postup likvidace

Novelizace zákona 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích ukládá majiteli motorového vozidla před jeho trvalým vyřazením z registru motorových vozidel povinnost provést tzv. ekologickou likvidaci takového vozidla. Nakládání s odpady upravuje zákon 185/2001 Sb. o odpadech.

Ekologická likvidace od firmy Auto Atrius je zdarma.

Od chvíle, kdy se rozhodnete, že se chcete zbavit svého starého – ať již havarovaného a nepojízdného nebo zkorodovaného – vozidla do jeho ekologické likvidace nemusí uběhnout dlouhá doba.


Jak probíhá ekologická likvidace vozidel:

 1. Kontaktujete nás na telefonních číslech 604288269 nebo  777666835 a domluvíte si termín, kdy přivezete Váš vůz nebo kdy k Vám můžeme přijet a odvézt vozidlo určené k ekologické likvidaci.
 2. Přijedeme k vám a zdarma ( do 30 km od autovrakoviště Pokřikov) odvezeme  vozidlo do našich prostor, kde ekologická likvidace proběhne.
 3. Zdarma vystavíme protokol o ekologické likvidaci (likvidační protokol) vašeho vozidla (číslo naší licence: 25280457-000-001).
 4. Proběhne bezplatná ekologická likvidace.
 5. V případě vašeho zájmu, Vám za poplatek 500 Kč odhlásíme vozidlo z evidence na příslušném odboru dopravy .
 6. Poté se provedete zrušení pojistné smlouvy u příslušné pojišťovny.

Máte-li doma či ve firmě vozidlo určené k likvidaci (havarované, zkorodované či jinak poškozené), neváhejte a kontaktujte nás!


Jaké všechny doklady jsou potřeba?

Seznam potřebných dokladů naleznete na našem webu na stránce Potřebné doklady.


Odvoz vozidel

Jestliže není ve vašich silách a možnostech dopravit vozidlo k nám, stačí zavolat na telefonní číslo 777666835 nebo 604288269, příp. zaslat e-mail na adresu: autoatrius@seznam.cz. Pro vaše vozidlo přijedeme na místo, které určíte a v čas, který určíte. Ihned vystavíme potvrzení o převzetí vozidla pro ekologickou likvidaci a obratem zašleme likvidační protokol schválený ministerstvem životního prostředí.


Vyřazení vozidla z registru

Nechcete-li ztrácet svůj čas ve frontách na odborech dopravy, čerpat svoji dovolenou a řešit složitou administrativu se zrušením vozidla, nechte ekologicky zlikvidovat vozidlo u nás a my vše obstaráme za vás. Vyřazení technických průkazů zajišťujeme na dopravních odborech v Chrudimi, Hlinsku, Žďáře nad Sázavou a Chotěboři za poplatek 500,- Kč. 

Pokud se rozhodnete vyřadit vozidlo na příslušném odboru dopravy vlastními silami, budete potřebovat následující doklady:

 • velký technický průkaz,
 • osvědčení o technickém průkazu (tzv. malý technický průkaz),
 • občanský průkaz, resp. v případě, že je vlastníkem vozidla firma, je nutné doložit živnostenský list nebo jiné oprávnění k podnikání,
 • doklad o ekologické likvidaci vozidla - který Vám vystavíme právě my,
 • 2 x registrační značka (SPZ)
 • žádost o vyřazení vozidla z registru silničních vozidel,
 • plná moc v případě, že nejste majitelem vozidla (nemusí být notářsky ověřená), plná moc je ke stažení ve formátu Microsoft Word zde.

Po vyřazení technického průkazu na odboru dopravy je potřeba navštívit příslušnou pojišťovnu a zrušit pojistnou smlouvu.


Pro bezplatnou ekologickou likvidaci nás neváhejte kontaktovat:

Roman Kučera
Tel.: 604288269, 777666835
E-mail: autoatrius@seznam.cz

 

 

Upřesnit hledání

TOPlist