Opel Campo a jeho pohonné jednotky: porovnání všech verzí a technické údaje

Opel Campo je robustní pick-up, který se vyznačuje variabilitou kabin, čtyřkolem a širokou škálou motorů - od naftových až po benzinové. Tento článek vychází z poskytnutého textu a usiluje o co nejkomplexnější shrnutí technických údajů 9 motorových verzí modelu Campo Single Cab, včetně specifikací jednotlivých hnacích ústrojí a relevantních výrobních období.

Základní přehled verzí motorů a jejich charakteristik

9 verzí motoru zahrnuje 5 naftových a 4 benzínových variant. Každá verze má své specifické údaje včetně výkonu, točivého momentu, objemu motoru, typu paliva, zrychlení a maximální rychlosti. Následuje shrnutí klíčových údajů pro jednotlivé motory:

  • 3.1 TD (109 KM) - nafta, 1992-2001, 4x4, objem 3 059 cm³, výkon 109 KM, točivý moment 255 Nm, zrychlení 0-100 km/h 15,3 s, max. rychlost 153 km/h, spotřeba 10,8 l/100 km.
  • 2.5 DTI (100 KM) - nafta, 1991-2001, 4x4, objem 2 499 cm³, výkon 100 KM, točivý moment 226 Nm, zrychlení 0-100 km/h 18,3 s, max. rychlost 140 km/h, spotřeba 8,1 l/100 km.
  • 3.1 TD (109 KM) - nafta, 1992-2001, 4x4, (opakovaná specifikace výše)
  • 2.3 (94 KM) - benzín, 1991-1995, 4x4, objem 2 255 cm³, výkon 94 KM, točivý moment 170 Nm, zrychlení 0-100 km/h 23,1 s, max. rychlost 135 km/h, spotřeba data nejsou explicitně uvedena.
  • Další poznámky k verzi 2.3 - verze měla benzinový motor s výkonem 94 KM a pohonem 2x4/4x4 v různých konfiguracích; některé údaje popisují 4x4 variantu i s ABS.

V textu jsou uvedeny i konkrétní technické detaily pro vybrané verzemi motorů a jejich uspořádání u karoserie Campo Single Cab, s délkou a šířkou obdobně uvedenými hodnotami. Celkové rozměry vozu zůstávají stejné napříč verzemi: délka 4980 mm, šířka 1690 mm, výška 1595 mm, rozvor 3025 mm, pohon zadní nápravy u některých verzí a 4x4 u dalších.

Základní technické parametry a pohon

Pro verze s pohonem 4x4 a pro některé 2x4 existují specifické úpravy: přední zavěšení je nezávislé s pružinami, zadní závěs je pevný s pružinami; přední brzdy jsou ventilované kotoučové, zadní brzdy bubnové. ABS není ve všech verzích uvedeno jako standardní výbava. Příslušnost k jednotlivým verzím motoru je určena uvedeným rokem výroby a typem paliva (Nafta/Benzín).

Generační záznamy a historie vozu: volitelná kontrola historie VIN propůjčuje možnost ověřit motor, výbavu, najeté kilometry a případné poškození.

Konkrétní poznámky z testů a zkušeností uživatelů

V textu se objevují osobní zkušenosti s jízdou a provozem Opel Campo s různými konfiguracemi: 2,5 DTI a 2,5 TD srovnání výkonů, spotřeby a jízdních vlastností v terénu a na silnici. Zmiňována je i variabilita kabin (Sports Cab, Crew Cab) a vliv jejich hmotnosti na užitečnost vozu. Uvádí se, že 2,5 L čtyřválec s turbem v některých verzích má nižší plnící tlak a lepší emise, ale že výkon zůstává zhruba podobný v některých starších verzích.

Poznámky k realitě ceny a dostupnosti dílů: cena za některé nadstavby a plachty, odhalení potíží s díly a servisními náklady se v textu objevují (např. výměna spojkového prasátka, vůle v převodovce řízení). Dále jsou uvedeny poznámky o provozních aspektech, jako je spotřeba v různých jízdních režimech a terénní výkony s ohledem na úroveň výbavy a konfiguraci kabiny.

Rozdíly mezi verzemi a jejich praktické dopady

Řada verzí má různý poměr výkonu a točivého momentu v závislosti na objemu motoru a typu paliva. Např. verze 2.5 TD (56 kW) vykazuje dobrý výkon pro terén a spolehlivý tah, i když turbomotor může nabídnout lepší jízdní projev v nízkých otáčkách a při nízkých rychlostech, zatímco starší verze bez turba bývají méně výkonné. U verzí s 2,5 D a 2,5 TD je zkušenost uživatelů s provozem a spotřebou vysoce různorodá v závislosti na jízdní zátěži a terénu.

Technická data a srovnání rozměrové a konstrukční stránky

Tabulkové shrnutí klíčových údajů by mohlo vypadat následovně, doplněné o vizuální prvky a vhodné infografiky:

Verze motoru Palivo Rok výroby Konfigurace pohonu Objem (cm³) Výkon (KM) Toč. moment (Nm) Zrychlení 0-100 km/h Max. rychlost (km/h)
3.1 TD (109 KM) Nafta 1992-2001 4x4 3059 109 255 15,3 s 153
2.5 DTI (100 KM) Nafta 1991-2001 4x4 2499 100 226 18,3 s 140
3.1 TD (109 KM) - varianta 2 Nafta 1992-2001 4x4 3059 109 255 16,9 s 155
2.3 (94 KM) Benzín 1991-1995 4x4 2255 94 170 23,1 s 135

Upozornění: některé další údaje a varianty v původním textu zahrnují popis verzí se zadním pohonem a dalších kombinací, nicméně hlavní souhrn se soustředí na nejčastější a nejrelevantnější konfigurace pro Campo Single Cab.

Infografika porovnání verzí motorů Opel Campo Campo Single Cab: výkon, spotřeba, pohon

Praktické poznámky pro majitele a zájemce

Podle dostupných informací lze nastínit několik praktických bodů pro řízení a údržbu Opel Campo:

  • Volba mezi verzí 4x4 a 2x4 významně ovlivňuje jízdní vlastnosti v terénu i spotřebu paliva.
  • Historie vozu a přesný motor mohou být klíčové při koupi: protokol o historii vozidla a VIN zpráva pomáhají ověřit konkrétní úpravy a výbavu.
  • V některých verzích s turbem byl plnící tlak snížen pro lepší emise; výkon se může lišit v závislosti na stavu motoru a úpravách.
  • U dílů a oprav se může lišit dostupnost a cena dílů pro starší modely, zejména u převodovky a částí řízení.

Opel Campo 4x4

Opel Campo se vyznačuje variabilitou kabiny a možností různých motorů, z nichž 2,5 TD a 3,1 TD představují výkonnější a častěji volené volby pro uživatele vyžadující přidaný točivý moment a lepší trakci v terénu.

tags: #opel #cympo #vaha