Technické údaje vozidla a spotřeba paliva jsou často klíčové při výběru Peugeot 5008. Níže shromažďuji informace z poskytnutého textu a organizuji je do logické struktury, přičemž využívám jen existující věty a jejich pořadí dle potřeby pro co největší podrobnost.
Základní technické údaje verzí (Peugeot 5008 I, Phase II, 2013)
Peugeot 5008 1.6 VTi (120 KM) - Benzín
- Typ motoru: Zážehový motor
- Objem motoru: 1 598 cm³
- Výkon: 120 KM
- Točivý moment: 160 Nm
- Počet dveří: 5
- Začátek výroby: 2013
- Konec výroby: 2015
- Typ karosérie: MPV
- Počet míst: 5
- Typ paliva: Benzín
- Maximální rychlost: 187 km/h
- Zrychlení 0-100 km/h: 12,2 s
- Spotřeba paliva - městský cyklus: 9,4 l/100 km
- Spotřeba paliva - mimo městský cyklus: 5,5 l/100 km
- Spotřeba paliva - kombinovaný cyklus: 6,9 l/100 km
- Emisní standard: Euro 5
- Emise CO2: 159 g/km
Na této stránce je uvedeno, že Základní informace o verzi Peugeot 5008 5008 I (Phase II, 2013) zahrnují značku, model, generaci, motor, typ motoru, počet dveří, začátek a konec výroby, typ karosérie, počet míst, typ paliva, výkon, maximální rychlost, zrychlení, spotřebu, emisní standard a emise CO2.
Další tipy k technickým údajům
Zpráva z protokolů a historie vozidel může pomoci ověřit přesný motor, výbavu, záznamy o najetých kilometrech a hlášená poškození.
Porovnání hlavních motorových verzí (19 verzí, 8 benzín, 11 nafta)
Mezi verzemi jsou různé kombinace motorů a výkonů - dieselové a benzínové jednotky, včetně turbo motorů a plug-in hybridů. Z hlediska spotřeby a reálné spotřeby je důležité rozlišovat deklarovanou spotřebu výrobce od reálné spotřeby v provozu.
Reálná spotřeba vs. deklarovaná spotřeba
Peugeot 5008 1.6 e-HDi 115 Automatic (Nafta, 2009-2017) má deklarovanou spotřebu 4.5 l/100 km, avšak v reálném provozu dosahuje průměrné spotřeby 6.4 l/100 km. Rozdíl +40.4% odpovídá průměrným zkušenostem majitelů.
Spotřeba paliva se u Peugeot 5008 liší podle motoru. V nabídce jsou 2 motorové varianty, ale pro srovnání spotřeby potřeba je použít konkrétní verzi. Nejúspornější z nich je 1.6 Plug-In Hybrid 225 e-DCS7 - 2.8 l/100 km, zatímco benzínový 1.2 Hybrid 145 e-DSC6 spotřebuje o 2.8 l paliva více (5.6 l/100 km). Nutno podotknout, že normovaná spotřeba se často liší od té skutečné.
Reálná spotřeba podle dat SpritMonitor (příklady)
- Rok 2024 - 1.6 Nafta, 107 kW, automat: průměrná 7.01 l/100 km, nejnižší 5.95 l/100 km, nejvyšší 8.33 l/100 km, 102 vozů.
- Rok 2024 - 1.4 benzín, 143 kW, automat: 7.01 l/100 km, nejnižší 5.95 l/100 km, nejvyšší 8.33 l/100 km, 102 vozů.
- Roky 2017, 2016 - 96 kW, benzín, manuál/automát: průměrně kolem 7.18-9.07 l/100 km, rozdíly dle převodovky.
- Rok 2017 - 96 kW, nafta, automat: 8.3 l/100 km průměrně.
Spotřeba vozů stejné kategorie (SUV, střední třída) jako Peugeot 5008 ukazuje příklad rozdílné spotřeby mezi modely. Například Land Rover Discovery Sport P270e AWD automat: 3,9 l/100 km vs. jiné modely s vyšší spotřebou.
Praktické tipy pro uživatele
Pro přesné zjištění skutečné spotřeby doporučujeme sledovat data uživatelů a databáze jako SpritMonitor.de a porovnávat konkrétní motorizaci a převodovku.

Technická data a doporučené postupy
Prohlédněte si technická data pro konkrétní hnací ústrojí a rok výroby, vybírejte verzi motoru a klikněte na řádek pro aktualizaci klíčových údajů a podrobných technických specifikací níže. 19 verzí · 8 Benzín · 11 Nafta. Zvolená verze motoru 1.6 VTi (120 KM) Benzín · 2013-2015.
TEST | Peugeot 5008 1.2 Hybrid | Pokus: obstojí mild hybrid proti TDI? | Motoring TA3
Tabulka: Souhrn vybraných údajů
| Verze motoru | Typ paliva | Výkon | Spotřeba (kombinovaná) | Rok výroby | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.6 VTi (120 KM) | Benzín | 120 KM | 6.9 l/100 km | 2013-2015 | Phase II |
| 1.6 e-HDi 115 Automatic | Nafta | 115 KM | 4.5 l/100 km deklarovaná | 2009-2017 | Skutečná spotřeba až 6.4 l/100 km |