Renault Master skříň dodávka informace

Renault Master třetí generace byl poprvé představen světu v roce 2010. Stejně jako první generace Renault Master i toto auto vyčnívalo ze soutěže a nemohlo být zaměněno za žádnou jinou. Masivní přední strana s výkonnými světlomety a mřížkou chladiče ji dodala čerstvosti mezi konkurenty. V roce 2014 byl také obnoven Renault Master třetí generace. Spočíval v přepracování mřížky chladiče a zavedení účinnějších motorů. Renault Master III byl k dispozici v několika desítkách variant na výběr z různých konfigurací a délek karoserie. Počínaje klasickým dodávkovým vozem, přes brigádní vůz, verze se zadním pohonem, kontejner, sklápěč dozadu, boční sklápěč, podvozek s kabinou, plošina, kombi a minibus. Každá z těchto verzí byla k dispozici s nejméně dvěma rozvory L1 a L2. Jedinou výjimkou byla mikrobusová verze, která nabídla místo pro 17 osob. Model Renault Master Microbus nabízel rozvor 4.332 mm a jeho celková délka byla přes 6 metrů (6.188 mm).

2 typy pohonu elektrický nebo dieselnový aerodynamický design užitečná hmotnost až 1 625 kg otevírání zadních dveří v úhlu 270° kabina s mobilní kanceláří a úložným prostorem o objemu 135 l zásuvky 220V V2L v kabině a nákladovém prostoru. Renault Master má nejšší boční otevírání ve své kategorii s šířkou 1 312 mm. K dispozici v elektrické nebo dieselové verzi s pohonem předních nebo zadních kol (dieselová verze). Rozměry a technika se opírají o zdroj Renault interní studie benchmark boční otevírání (27/10/23).

Rozměry a nabídka verzí Díky nabídce 3 délek, 2 výšek a 4 ložných objemů nabízí verze Renault Master Van nekonečné možnosti. V 4t verzi personalizace pohonné jednotky Renault Master nabízí jednu z nejširších nabídek pohonných jednotek pro užitkové vozidlo, a to 4 výkonnostní stupně s dieselovým motorem a dvě verze s E-Tech elektrickou pohonnou jednotkou. Vyberte si pohon E-Tech elektrická pohonná jednotka. E-Tech elektrická pohonná jednotka Bez emisí CO₂, zvolte tichou, citlivou a flexibilní elektrickou jízdu.

Elektrická verze a dojezd Užijte si nejlepší dojezd ve své kategorii - až 460 km v 87kWh verzi s dlouhým dojezdem. V městské verzi s dojezdem 40 kWh ujedete více než 180 km. Viď více informací: verze E-Tech L2H2 4t a 87 kWh WLTP, kategorie velkých dodávek, studie Renault 24.01.24. Verze E-Tech L2H2 4t a 40 kWh probíhá certifikace WLTP. Dieselová verze nabízí 4 úrovně výkonu a dojezdu, má novou 9stupňovou automatickou převodovku s nižší spotřebou paliva a emisemi CO₂. více informací.

Motor a výbava Základem testovaného vozidla je podvozek Renault MASTER s předním pohonem a osvědčenou motorizací 2.3 dCi 170. Master je k dispozici ve více než 350 verzích. Dodávka nabízí čtyři délky a tři výšky plechové skříně. Novými přírůstky v nabídce skříňových verzí jsou největší verze L4H2 a L4H3, u nichž je možné si místo dvoumontáže objednat zadní nápravy s jednoduchými koly. Vpředu napříč uložený vznětový čtyřválec pohání přední kola. Zdvihový objem 2298 cm3, výkon 125 kW při 3500 1/min, točivý moment 380 Nm při 1500-2750 1/min. Vnější rozměry (délka/šířka/výška) 7400/2270/3260 mm, rozvor 2646 mm.

Varianty pro užitkové i nákladní operace Velmi poptávané jsou však také valníky nebo podvozky připravené pro montáže nástaveb. Valník s plachtou s celkovou hmotností do 3,5 t dokáže pojmout až 10 europalet a díky užitečné hmotnosti 1100 kg nabízí tento typ vozidla ideální poměr výkon/cena. Tento typ je hojně používaný jak pro vnitrostátní, tak pro mezinárodní dopravu. Na podvozku testovaného vozidla byla postavena standardní valníková nástavba s ložnou plochou schopnou pojmout 8 europalet. Rozměry (d/š/v) 4200/2200/2300 mm však nejsou maximem, v nabídce jsou různé varianty s kapacitou až 10 palet o vnitřních rozměrech 4840/2450/2500 mm. Na přání je montována konstrukce plachty s proměnlivou výškou.

Spací vestavba TwinCab a servis Snížení výšky nepřináší jenom úsporu paliva díky menšímu odporu vzduchu, ale při průjezdech Francií či Itálií také úsporu na mýtném na dálnicích či tunelech. Nástavbu lze doplnit úpravou pro nakládku bokem, stropem. Nejzajímavější částí tohoto vozu je bezesporu spací vestavba TwinCab. Ta není umístěna na střeše kabiny, ale díky prodloužené kabině za sedadly řidiče a spolujezdce. Přístup na lůžko o rozměrech 212 x 64 cm je velmi komfortní. Lednice pod lůžkem, nezávislé topení Webasto či úsporná televize s LED dotváří komfort na dlouhé cestě. Prostor ve spojleru nad kabinou je u tohoto provedení využit jako prostor pro zavazadla.

Historie a výrobce Přestavba vozidla byla realizována firmou Motowektor z Polska. Trh našich severních sousedů je díky své velikosti a vysoké konkurenci dále než trh tuzemský. Renault Master TwinCab je nyní k vidění u dealerů Renault PRO+. O pohon mastera se stará čtyřválec objemu 2,3 litru s různým stupněm přeplňování. Testovanou verzi poháněla nejsilnější verze dCi170 Euro 6b se dvěma turbodmychadly o výkonu 125 kW spojená s ručně řazenou převodovkou a předním pohonem.

Spotřeba a provozní náklady Spotřebu jsme měřili na našem testovacím okruhu vícekrát. Díky vysoké nástavbě stačila i nízká rychlost větru, která výsledky zkreslila o více jak 1 l/100 km. Při středně silném větru jsme naměřili rozdíl 4,4 l/100 km. S ohledem na šířku a výšku nástavby považujeme dlouhodobý průměr 10,8 l/100 km za vynikající. Při jízdě s nákladem 500 kg pak spotřeba stoupla o 0,6 l/100 km s nákladem 1000 kg pak o 1,6 l/100 km.

Ekonomika a služby Základem testovaného vozidla je podvozek Renault MASTER s předním pohonem a osvědčenou motorizací 2.3 dCi 170. Master je k dispozici ve více než 350 verzích. Zákazníci třetí generace Renault Master měli na výběr ze tří verzí vybavení: Business - standard, Business + a Formula Edition, která se vyznačovala černou barvou, luxusním balíčkem, 16palcovými černými koly a žlutými akcenty na karoserii. Řada motorů Renault Master III zahrnovala dCi 110, Energy dCi 110, dCi 130, Energy dCi 145, Energy dCi 165, Energy dCi 170. Motory Energy dCi 145, 165 a 170 nabízejí moderní dieselové motory se dvěma turbodmychadly Twin Turbo. Každá z jednotek nabízených na Renault Master III měla přímé vstřikování paliva do Common Rail a splňovala emisní normy Euro 6.

Ekonomika provozu a servis Zvažujeme, že Renault Master byl dlouhodobě spojován s nízkými náklady na servis a díly. Zároveň zůstávají zůstatkové hodnoty vysoké a náklady na servisní prohlídky a opravy jsou levnější díky delším servisním intervalům. Do kalkulace nákladů na opotřebení zahrnujeme náklady na práci mechanika a náhradní díly a kalkulace počítáno dle normohodin výrobce. Cena hodiny práce mechanika je stejná jako u kalkulace pravidelného servisu. Master je k dispozici ve více než 350 verzích a výše uvedené ceny a parametry odpovídají testované konfiguraci.

  • Údaje o užitečné hmotnosti až 1 625 kg
  • Šířka bočního otevírání 1 312 mm
  • Maximální délka a výška uvedená pro různé verze
  • Možnosti pohonu: elektrický E-Tech a dieselový dCi

Technické údaje a rozměry Dodávka nabízí čtyři délky a tři výšky plechové skříně. Novými přírůstky v nabídce skříňových verzí jsou největší verze L4H2 a L4H3, u nichž je možné si místo dvoumontáže objednat zadní nápravy s jednoduchými koly. Zdvihový objem 2298 cm3, výkon 125 kW při 3500 1/min, točivý moment 380 Nm při 1500-2750 1/min. Vnější rozměry (délka/šířka/výška) 7400/2270/3260 mm, rozvor 2646 mm.

Infografika: Rozměry a konfigurace Renault Master

Renault Master Bus - Hodnota

tags: #renault #master #skrin