Technické údaje vozidla a porovnání všech 21 motorových verzí modelu Renault Mégane IV Grandtour umožňují vybrat správnou konfiguraci pro konkrétní rok výroby a požadované hnací ústrojí. Zvolené verze motoru a jejich klíčové parametry lze aktualizovat podle roku výroby a konkrétního variantního provedení. Níže uvedené informace shrnují základní charakteristiky a ukazují, jak se jednotlivé motory liší.
Základní rámec a struktura modelu
Pětidveřová konstrukce a místo pro pět pasažérů činí z Megane IV Grandtour praktické vozidlo jak pro rodiny, tak pro jednotlivce vyžadující prostornost na každodenní použití. Megane IV Grandtour se vyznačuje moderním designem s dynamickou siluetou a nabízí dostatek prostoru v zavazadlovém prostoru pro komfort během cestování.
Pod kapotou Megane IV Grandtour lze nalézt širokou škálu pohonných jednotek s výkonem od 90 do 205 koní. K dispozici jsou benzinové motory, jako je 1.3 TCe (115 koní), a naftové verze jako 1.5 Energy dCi (110 koní). Verze GT 1.6 Energy TCe (205 koní) EDC poskytují dynamické výkony pro nadšence rychlejší jízdy. Možnosti zahrnují jak manuální, tak automatické převodovky EDC, což umožňuje přizpůsobit auto individuálním preferencím řidiče co se týče komfortu jízdy a efektivity paliva.
Technické údaje vybrané verze: 1.5 Energy dCi (110 KM) - Nafta - 2016-2018
Verze: 1.5 Energy dCi (110 KM). Typ motoru: Nafta. Počet dveří: 5. Začátek výroby: 2016. Konec výroby: 2018. Typ karosérie: Kombi. Počet míst: 5. Typ paliva: Nafta. Výkon: 110 KM. Maximální rychlost: 188 km/h. Zrychlení 0-100 km/h: 11,6 s.
Spotřeba paliva - městský cyklus: 4,2 l/100 km. Spotřeba paliva - mimo městský cyklus: 3,4 l/100 km. Spotřeba paliva - kombinovaný cyklus: 3,7 l/100 km. Emisní standard: Euro 6b. Emise CO2: 95 g/km.
Podrobnosti: Protokol o historii vozidla umožňuje ověřit motor, výbavu, nájezd a hlášená poškození. Pětidveřová konstrukce a prostor pro pět pasažérů z ní činí ideální volbu pro rodiny i jednotlivce vyžadující praktické a funkční vozidlo na denní použití.
Všeobecný popis a srovnání motorů Megane IV Grandtour
Megane IV Grandtour je vybaven pohonem předních kol, což zaručuje stabilní a jistou jízdu. Auto je chváleno za komfort při řízení a přesné chování na silnici, a to jak ve městě, tak mimo něj. Je snadno ovladatelné díky obratnosti a pokročilým systémům, které podporují řidiče, jako je systém automatického parkování, adaptivní tempomat a moderní multimediální systém, což výrazně zvyšuje komfort a bezpečnost cestování.
Pod kapotou lze nalézt širokou škálu pohonných jednotek, které nabízejí výkon od 90 do 205 koní. K dispozici jsou benzinové motory, jako je 1.3 TCe (115 koní), a naftové, například 1.5 Energy dCi (110 koní). Verze GT (např. 1.6 Energy TCe s EDC) poskytují dynamické výkony pro nadšence rychlejší jízdy. Možnosti zahrnují jak manuální, tak automatické převodovky EDC, což umožňuje přizpůsobit auto individuálním preferencím řidiče, co se týče komfortu jízdy a efektivity paliva.
Naproti tomu některé problémy mohou souviset s elektronikou, zvláště infotainment systémy. Dlouhodobá spolehlivost zavěšení může vyžadovat vyšší náklady na údržbu. Z tohoto důvodu je důležité sledovat servisní historii a technický stav používaných vozidel Megane IV Grandtour.
Kapitoly technických údajů k dalším verzím
Technické údaje pro jednotlivé varianty motorů zahrnují:
- Počet válců, zdvih, objem motoru, typ paliva
- Výkon, točivý moment, rychlost a akceleraci
- Spotřebu paliva v městském, mimo městský a kombinovaném cyklu
- Emisní standard a emise CO2
- Harmonogram výroby a koncový rok výroby
Použitím informací z technických dat a prohlížením různých verzí lze vybrat vhodnou konfiguraci pro rok výroby a požadované parametry.
Vizuální doplnění a multimédia
Obrázky a videa mohou zvýšit informativnost článku, pokud vizuálně ilustrují konstrukci vozu, rozměry zavazadlového prostoru, technické specifikace motorů a rozdíly mezi verzemi. Níže jsou uvedeny tematické návrhy tagů pro obrázky a videa.

Kia Ceed vs Škoda Octavia Combi vs Renault Mégane Grandtour TEST 2019: Ktoré kombi je najlepšie?
Další vizuály mohou zahrnout infografiky o spotřebě paliva, rozměrech kufru a typologii převodovek (manuální vs. EDC). Pro hlubší technickou analýzu lze doplnit i tabulku s klíčovými parametry jednotlivých motorů.
Tabulka výběru klíčových údajů pro vybrané hnací ústrojí
| Verze motoru | Typ paliva | Objem (cm3) | Výkon (koni) | Točivý moment (Nm) | 0-100 km/h | Max. rychlost (km/h) | Spotřeba městsky | Spotřeba mimo město | Spotřeba kombinovaná |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.5 Energy dCi (110 KM) | Nafta | 1 461 | 110 | 260 | 11,6 s | 188 | 4,2 l/100 km | 3,4 l/100 km | 3,7 l/100 km |
Poznámka: tabulka zobrazuje vybrané klíčové parametry pro jednu z verzí. Pro kompletní přehled 21 verzí je třeba rozšířit řádky podle konkrétních databázových údajů pro každý rok a motor.