Mercedes-Benz C dostane malý benzinový turbomotor. Downsizing se tak nevyhýbá ani trojcípé hvězdě. Jeden z nejkratších sedanů střední třídy současné produkce se na konci letošního léta dočká v útrobách zamontovaného motoru 1,6 l. Podélně umístěný přeplňovaný čtyřválec s označením M274 je odvozen od agregátu M270, který slaví premiéru v nové třídě A (W176), zde je ale uložen napříč. Nahrazuje předchozí osmnáctistovku, model ovšem ponese označení C 180 BlueEfficiency.
Důležité technické parametry motoru a pohonu: objem 1595 cm3 dává největší výkon 115 kW (156 k)/5300 min-1. Je vybavena vícenásobným zapalováním a přímým vstřikem s piezo-injektory, které umožňují až pět vstřiků během jednoho cyklu. Benzin neproniká tak hluboko do válců a odpařuje se rychleji. Pokročilou techniku představuje také dvoufázový elektromechanicky řízený proměnný zdvih ventilů Camtronic. Otevírací doba sacích a výfukových ventilů se tedy částečně překrývá. Nechybí ani vyvažovací hřídel a olejové a vodní čerpadlo s variabilním průtokem obou kapalin. Vnitřní pohyblivé části mají snížené tření.
Důležitější než výkon je nejvyšší hodnota točivého momentu 250 Nm, která je k dispozici v rozmezí 1250-4000 min-1. Tu přenáší na zadní nápravu šestistupňová přímo řazená převodovka. Ti, kteří nechtějí řadit, budou moci zvolit sedmistupňovou samočinnou skříň 7G-Tronic Plus. Označení DCT zde chybí, tudíž by se mělo jednat o tradiční automat s hydrodynamickým měničem.
Srovnání spotřeby: S ním C-Klasse spotřebuje průměrně 6,3 l benzinu na 100 km, s manuálem spálí o 0,1 l více. Samozřejmě dle současné evropské metodiky v kombinovaném režimu, takže se jedná o tabulkové hodnoty. Byť tak oproti starému motoru 1,8 l klesly o celý litr. Vůz se v obou případech dostane z klidu na stovku za 8,5 s. S manuálem je ale na německých dálnicích o 2 km/h rychlejší, jede až 225 oproti 223 km/h.

Pod kapotou by se měl v dohledné době objevit také přeplňovaný dvoulitr, který známe z nových menších tříd A a B. S předstihem splňuje emisní normu Euro 6 a dává 155 kW (211 k) a 350 Nm. Zřejmě vystřídá další osmnáctistovku z modelu C 250, která je v porovnání s ním slabší.
Technické údaje a varianty pohonů vozu Mercedes-Benz třídy C
Technické údaje vozidla: porovnejte všech 40 motorových verzí modelu Mercedes-Benz Klasa C (W205) a poté otevřete technická data pro konkrétní hnací ústrojí a rok výroby. Zvolte hnací ústrojí. Verze motoru. Vyberte řádek pro aktualizaci klíčových údajů a podrobných technických specifikací níže. 40 verzí · 22 Benzín · 17 Nafta · 1 Benzín / elektrický pohon. Zvolená verze motoru C 180 (156 KM) Benzín · 2014-2018. Výkon motoru 156 KM. Točivý moment 250 Nm. Objem motoru 1 595 cm³. Typ paliva Benzín. Zrychlení 0-100 km/h 8,2 s. Maximální rychlost 225 km/h.
Spotřeba paliva - městský cyklus 6,8-6,4 l/100 km. Spotřeba paliva - mimo městský cyklus 4,7-4,2 l/100 km. Spotřeba paliva - kombinovaný cyklus 5,5-5,0 l/100 km. Emisní standard Euro 6. Emise CO2 127-116 g/km. Protokol o historii vozidla Zkontrolovat historii tohoto vozidla. Zpráva podle VIN může před koupí pomoci ověřit přesný motor, výbavu, záznamy o najetých kilometrech a hlášená poškození.
Jako čtyřdveřové vozidlo určené pro pět cestujících dokonale odpovídá očekáváním jak podnikatelů, tak milovníků pohodlné jízdy. Vyvážená silueta, pečlivě navržené detaily a luxusní zpracování interiéru činí tento model ideální volbou pro osoby, které si cení prestiže a funkčnosti v každodenním životě. Třída C W205 nabízí širokou škálu pohonných jednotek, zahrnujících benzinové, dieselové a hybridní varianty. Výkon motorů se pohybuje od 116 do impozantních 510 koní, což poskytuje řidičům široký výběr - od ekonomických verzí jako C 180d (116 koní) po sportovní dynamické AMG C 63 S V8 (510 koní).
V oblasti převodovek jsou k dispozici automatické převodovky 9G-TRONIC a 7G-TRONIC, které podporují zrychlení a plynulost jízdy. Pro příznivce pohonu všech kol je nabízen systém 4MATIC, který zvyšuje stabilitu a trakci, zejména za náročných podmínek. Z hlediska jízdních vlastností se Mercedes-Benz třídy C W205 vyznačuje pohodlím jízdy a přesným řízením. Vybaven pohonem zadních nebo všech kol, zaručuje vynikající stabilitu a obratnost, což jej činí vhodným jak pro městské jízdy, tak pro delší trasy.
Asistenční systémy, jako je adaptivní odpružení, parkovací asistent nebo pokročilý multimediální systém, dále zvyšují komfort jízdy, přičemž zajišťují vysokou úroveň bezpečnosti. Nicméně, jako každé auto, má třída C W205 své nedostatky, které je dobré zvážit před zakoupením. Jsou známy případy problémů s elektronikou, zejména v souvislosti s multimediálním systémem a složitými funkcemi asistentů řízení, což může vést k nákladným opravám.
Jako zástupce prémiového segmentu nabízí něco víc než jen přepravu - je to jedinečný zážitek z jízdy, který se vyznačuje na pozadí konkurence. Pro osoby, které hledají prestižní a pohodlný sedan, je to bezpochyby atraktivní možnost, nabízející rovnováhu mezi luxusem a vynikajícími jízdními vlastnostmi.
Výrazné prvky a novinky v provedeních
- Přednosti nového modelu Třída C kombi: kombinace sportovního exteriéru a futuristického interiéru.
- Digital Light s funkcí projekce - skvělé světelné podmínky díky neustálému přizpůsobování světel provozu, vozovce a podmínkám.
- Stylový a sportovní kokpit - plně digitální sdružený displej a středový displej nasměrovaný k řidiči.
- Řízení zadní nápravy - až o 2,5 stupně pro zmenšení poloměru otáčení a přesné manévrování.
- Nejnižší spotřeba paliva v dané třídě - plug-in hybridy s dojezdem až 100 km.

Nyní se podíváme na konkrétní motorizace a srovnání s modelovým rozsahem tříd Mercedes-Benz C a jeho verzemi. Dobrý den, jaké motory nabízí Mercedes-Benz C a jaké mají parametry, spotřebu, převodovku a pohon?
Modelová řada Mercedes-Benz C (sedan) má v aktuální nabídce 16 motorizací - z toho 7 benzínových, 6 naftových, 3 hybridních. Rozsah výkonu se pohybuje od 90 kW (122 k) do 280 kW (381 k). Ceník začíná na 846 000 Kč a vrchol stojí 1 724 250 Kč. Z pohledu pohonu: 14× Zadní, 2× 4×4.
Přehled všech motorizací: Motor, Palivo, Výkon, Objem, Převodovka, Pohon, Zrychlení 0-100 km/h, Vmax, Spotřeba CO2 a Cena od. Záznamy ukazují širokou škálu variant, od C 180 d a C 200d po sportovní C 400 a hybridní C 300e, s různými konfiguracemi převodovek 9G-TRONIC a 7G-TRONIC a pohonu zadní nebo 4MATIC.
Pro uvedení konkrétní příkladové verze: C 180 T-Modell (benzín) s 9G-TRONIC, 115 kW (156 k), objem 1 595 cm³, automat, zadní pohon. Zrychlení 0-100 km/h za 8,0-8,2 s, maximální rychlost kolem 222-225 km/h. Přehled dále zahrnuje spotřebu v různých režimech a cenu okolo 1 006 000 Kč až 1 228 150 Kč v závislosti na výbavě a trhu.
Naopak u naftových verzí zůstává silný důraz na nízkou spotřebu a kultivovanou dynamiku. Výběr motorů zahrnuje C 160, C 180d, C 200d, C 220d, C 300d a další, s převodovkami 6-9 stupňovými a pohony zadní, respektive 4MATIC u vybraných verzí. V moderním portfoliu Mercedes-Benz C je též zahrnut plug-in hybrid C 300e a výkonnější verze AMG C 63 S pro náročné řidiče.
Průřez konstrukce a vnitřního uspořádání motorů ukazuje různé koncepce, které ovlivňují výkon, točivý moment, spotřebu a hmotnost. Výkonnostní poměry, hmotnost a tažné parametry jsou shrnuty v tabulkách v technických údajích jednotlivých verzí. Konstrukční detaily a konfigurace motorů hlídají dodržení emisních norem Euro 6d-TEMP a vyšší, včetně specifikací pro hybridní a plug-in hybridní varianty.
Se srovnáním segmentu Střední třídy vychází průměrné parametry benzínových motorů v této třídě zhodnocené v souhrnu: průměrný výkon kolem 152 kW, průměrná hmotnost kolem 1 589 kg, průměrný objem motoru 1,8 l. Spolehlivost motorů a celého vozu je vnímána jako rozumná, TÜV Report ukazuje míru zjištěných závad kolem 6-19 % v různých věkových kategoriích a modelech, z čehož C třídy patří mezi průměrně spolehlivé vozy ve své třídě.
Celkově je Mercedes-Benz třídy C nabídkou zaměřenou na rovnováhu mezi prestiží, komfortem a výkonem, s řadou verzí poháněných benzinovými, naftovými i hybridními motory, různými převodovkami a volbou pohonu, které uspokojí široké spektrum zákazníků.
TEST: Mercedes C250 - Nejprodávanější model značky Mercedes
Technické údaje a srovnání verzí ukazují, že C 180 a C 180d představují výchozí varianty v dané třídě s kompaktnějšími rozměry a nižší spotřebou, zatímco vyšší modelové řady nabízejí širší nabídku výkonů, převodovek a pohonů pro náročnější uživatele a sportovní jízdu.