Opel Atra Coupé 2.0 Turbo spotřeba paliva a jezdecký charakter v praxi

Když k benzínovému dvoulitru přidáme turbo, bude to sportovní svezení?

Když k benzínovému dvoulitru přidáme turbo, bude to sportovní svezení?

A za jakou cenu?

Opel Astra útočí na českého kupujícího nabídkou celkem devíti motorů, z nichž pouze tři nejsou přeplňované.

Mezi zážehovými agregáty je na výběr dvoulitrový Ecotec ve výkonových variantách 125 a 147 kW.

Zatímco silnější verze je konkurentem například Hondy Civic Type-R, testovanému slabšímu motoru se hledá soupeř o něco hůře - stejným výkonem disponuje například dobíhající Focus ST o něco vyšším pak Octavia RS, dále je porovnatelný atmosférický pětiválec 2.4 ve Fiatu Stilo a blízko je také Škoda Octavia, Audi A3, Seat Altea/Toledo a VW Golf se 110 kW dvoulitrem FSI.

V nižší střední třídě, tedy v segmentu „ z donucení rodinných“ vozů, si motorizaci s dvoulitrovým zážehovým turbem zvolí pravděpodobně přítel vnější neokázalosti, vyšších výkonů a přitom kultivovanějšího zvukového projevu oproti dieselům a především ten, kdo nemá pořizovací cenu a spotřebu paliva jako prvotní kritéria.

Přistupujeme-li k testované Astře tímto způsobem, ušetříme si mnoho možná méně příjemných překvapení.

Kritérium neokázalosti splňuje Astra dokonale - zimní pneumatiky na ocelových ráfcích poskytují nadstandardní mimikry, takže o stojící vůz není důvod se z hlediska závisti kolemjdoucích vůbec starat.

Při jízdě pak auto s vizáží rodinného hatchbacku umožňuje porážet v dynamických disciplínách mnohem dospělejší soupeře.

Standardně stojí vůz samozřejmě na hliníkových kolech 215/45 R17, takže o mimozimní estetiku není třeba mít strach.

Rubriku „výkon“ si můžeme odškrtnout téměř bez připomínek.

Čtyřválec je sice pod 1800 otáčkami možná líný, od sepnutí turba ale poskytuje plynule narůstající výkon až k šestitisícové hranici, kde pomalu ztrácí sílu.

Zvukový projev je tak na půl cesty mezi přiměřeným utlumením a od takovéto motorizace požadovaného sportovního ryku.

Stejně jako všechny dosavadní testované verze vůz se sportovním podvozkem drží perfektně stopu a sepnutím tlačítka Sport lze ještě znatelně přitvrdit odpružení.

Ve městě sice projedete svou „běžnou“ zatáčku o 20% rychleji, ale máte-li se rádi, zkoušejte to jen na skutečně hladké (čili nikoli pražské) cestě - v opačném případě sice auto jede jako přikované, ale posádka si připadá jako cestářská sonda do všech děr vůkol.

Vlečená zadní náprava se ohlásí lehkým neklidem jen při skutečně extrémních manévrech, houf elektroniky v IDS ale vše podstatné koriguje do přijatelných mezí.

Výsledek? Střídání charakterů mezi rodinným a sportovním vozem je rovno lehkostí pravé nohy a polohou tlačítka Sport. Dvě auta v jednom.

Cena s nejlevnější možnou výbavou Enjoy začíná na 625.900 Kč.

Více než stotisícový rozdíl oproti už testovanému atmosférickému motoru 1.8/92 kW tak připadá kromě turba na lepší kola, sportovnější podvozek a šestý převodový stupeň.

Dvacetiprocentní rozdíl už vyžaduje jistou dávku fandovství, s ohledem na výše uvedená specifika těchto motorizací lze tuto cenu považovat za přijatelnou.

Ceník řady Astra má ovšem některá specifika, která se zájemcům asi příliš líbit nebudou - například hlavové airbagy jsou za nemalých 20.000 Kč příplatkovou výbavou i v těch nejvýkonnějších verzích.

Spotřeba testovaného vozu se v městském provozu vyhoupla na poměrně vysokých 13 l/100 km, pohled do dokumentace ale dokládá, že výrobce deklaruje jen o dva decilitry méně.

Při zkouškách využitelnosti potenciálu motoru jsme se mimo město dostali na desetilitrovou hranici, běžný styl jízdy pak znamenal pád spotřeby pod sedm a půl litru - což opět zhruba odpovídá údajům výrobce.

Opět tedy sympaticky proměnitelné auto dvou tváří, ale jen mimo město - při pražském popojíždění nám lehká noha nebyla mnoho platná a přiznání výrobce k takto vysoké hodnotě bereme jako čestné a varující.

Kombinací nadstandardního výkonu v masovém obalu za vyšší cenu a vyšší provozní náklady bude pravděpodobně vyznávat jen malé procento kupujících.

Působivou Astrou Coupé dokázal Opel ve spolupráci se studiem Bertone rozzářit oči mnoha příznivců automobilů se sportovním puncem.

nejprve v provedení se zážehovým motorem 2.2 16V (viz Autohit č. 1/2001).

TURBO. extravagantní. důstojnosti. všednějších sourozencích. rozsahem i ty nejnáročnější zájemce. u takového automobilu přát. počítač, klimatizace či audiosouprava s CD přehrávačem.

nepraktický světlý odstín. přístrojů. Za pozornost stojí též vnitřní prostornost tohoto kupé.

turbodmychadlem přeplňovaný zážehový čtyřválec o zdvihovém objemu 2,0 l. v okamžiku, kdy přišlo ke slovu turbodmychadlo.

minutu. Nároky svižné jízdy dokonale splňuje také technicky propracovaný podvozek. k radosti posádky vypořádat i s většími nerovnostmi na vozovce.

priznat také systému jízdní stability, jenž je součástí standardní výbavy. účinností.

Max. Max. Max. Technické údaje vozidla Porovnejte všech 9 motorových verzí modelu Opel Astra Astra G Coupe a poté otevřete technická data pro konkrétní hnací ústrojí a rok výroby. 9 verzí · 8 Benzín · 1 Nafta Zvolená verze motoru 1.6 TwinPort 16V (103 KM) Benzín · 2004-2005 Výkon motoru103KMTočivý moment147NmObjem motoru1 598cm³Typ palivaBenzín Na této stránceZákladní informace o verziVýkonMotorObjem a hmotnostRozměry vozidlaPohon, Brzdy a zavěšení Základní informace o verzi Opel Astra Astra G Coupe Značka Opel Model Astra Generace Astra G Coupe Motor 1.6 TwinPort 16V (103 KM) Typ motoru Zážehový motor Počet dveří 2 Začátek výroby 2004 Konec výroby 2005 Typ karosérie Coupé Počet míst 4 Typ paliva Benzín Výkon Spotřeba paliva - městský cyklus 8.8 l/100 km Spotřeba paliva - mimo městský cyklus 5.5 l/100 km Spotřeba paliva - kombinovaný cyklus 6.7 l/100 km Emisní standard Euro 4 Emise CO2 161 g/km

Zpráva podle VIN může před koupí pomoci ověřit přesný motor, výbavu, záznamy o najetých kilometrech a hlášená poškození.

Jako dvoudveřové auto pro čtyři osoby byl navržen s ohledem na řidiče, kteří chtějí spojit estetiku s funkčností.

Charakteristická linie karoserie a dynamický vzhled z něj činí ideální volbu pro mladé motoristické nadšence a pro ty, kteří oceňují unikátní styl v každodenním řízení.

Astra G Coupe nabízela širokou škálu pohonných jednotek, počínaje úspornými benzinovými motory, jako je 1.6 TwinPort 16V (103 k), až po dynamické jednotky, jako je 2.0 16V Turbo (200 k).

K dispozici byly také verze se vznětovými motory, například 2.2 DTI (125 k), které poskytovaly dobrou účinnost paliva.

Auto bylo vybaveno manuálními převodovkami, přičemž verze 2.2 16V (147 k) nabízela také automatickou možnost, což umožňovalo přizpůsobit styl jízdy preferencím řidiče.

Opel Astra G Coupe je vozidlo s pohonem předních kol, což zajišťuje solidní vedení a přilnavost.

V městských podmínkách se vyznačuje dobrou obratností, což usnadňuje parkování a manévrování na úzkých ulicích.

Na dálnici nabízí komfort jízdy díky dobře vyváženému odpružení, i když nemusí dosahovat pohodlí typických limuzín.

Verze vybavené pokročilými asistenčními systémy, i když ještě nejsou tak složité jako moderní řešení, poskytují odpovídající úroveň bezpečnosti.

Navzdory mnoha výhodám má Astra G Coupe své nevýhody, na které je důležité upozornit.

Uživatelé hlásí problémy s elektronikou, zejména u starších exemplářů, což může být spojeno s nutností dodatečných oprav.

Mechanické komponenty, jako je odpružení, mohou vyžadovat pravidelnou údržbu, zejména při intenzivním používání.

Je také důležité věnovat pozornost nákladům na servis automatické převodovky, které mohou být vyšší než u verzí s manuální převodovkou.

Opel Astra G Coupé je jedinečné vozidlo, které spojuje sportovní styl s funkčností.

Jeho hlavními přednostmi jsou moderní design, dynamické výkony a komfort jízdy.

Pro mnohé řidiče může představovat atraktivní možnost na trhu s ojetými vozy, vynikající mezi konkurencí v segmentu sportovních coupé.

Okouzlí motoristické nadšence hledající auto, které nabízí něco více než jen prostředky pro dopravu - skutečný automobilový zážitek.

Píše se podzim roku 1998 a na svět se ukazuje nová generace modelu Opel Astra druhé generace pod označením G.

Dnes mohu říci, že to byl a je nadčasový vůz.

Má skvělé jízdní vlastnosti a na začátku výroby se objevila v karosářských verzích 3 / 5 dveřové.

Pak přišla verze kombi (Caravan), Coupe a Cabrio.

K zákazníkům se dostávala v mnoha výbavách a motorizacích.

Na začátku výroby zde byly montované motory ze staršího modelu Astry F a ty byly 8v, ty se pak nahrazovali postupně variantami 16v.

Opel Astra G byla dodávaná s benzinovými motory 1.2, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0 a 2.2 a naftovými motory 1.7, 2.0 a 2.2.

Převodovky zde byly zastoupeny 5st. manuálem a 4 st. automatem.

Nadále představená ostrá 3 dveřová verze Astry G do Rally soutěží a její technika se pak objevila i na běžných cestách u modelu OPC (Opel Performance Center) a to od roku 1999.

Prvotní informace byly, že se vyrobí pouze omezené množství kusů a bylo vše nastaveno na číslici 3000 kusů.

Sportovní divize uvedené vozy dodávala pouze v černé, stříbrné a modré Arden (právě tato poslední barva má největší cenu na trhu ojetin a je to vizitka právě divize OPC).

Přesně model Astra G OPC si do sériové výroby přináší podvozkové a motorové komponenty s Rally závodů.

Nadále jsou tu jiné brzdy s chlazením, jinak nastaveny posilovač řízení upravena přední ramena apod.

Pod kapotou byl montován upravený motor 2.0 16v, který měl o 18kW vyšší výkon než sériový motor.

Od roku 2002 pak přišel silnější motor 2.0 16v s podporou Turba.

Označení se změnilo na Astru G OPC II a uvedený motor disponoval výkonem 200k a montoval se do 3 dveřové verze a do Caravanu (kombi).

Je březen roku 2000 a v Turíně (Italie) se rozjíždí výroba Opel Astra G Coupe ve společnosti Bertone.

Jednu dobu u automobilové veřejnosti se mluvilo, že Astra Coupe je neoficiálním možným nástupcem modelu Opel Calibra z 90 let.

Jak už jsem naznačil na samotném úvodu Opel Astra G byl nadčasový vůz je to i vidět na vyrobeném množství kusů, které od roku 1998 - 2008 bylo 3,95 milionů kusů.

Nato druhá generace se vyráběla neuvěřitelných 11 let a skončila na jaře roku 2009.

Od roku 2004 byla vyráběna jako Classic II a dostala nové motory 1.4 a 1.6 s technologii Twinport.

Naftu nahradila nová 1.7 CDTi.

No v tabulce níže najdete počet vyrobených modelů Opel Astra G a to v 3dv. verzi v letech 2003 / 2004.

V dané tabulce najdete počet kusů podle typu motorizace.

Tyto vyrobené kusy opustily výrobní linku v Antverpách.

Infografika: Přehled verzí Opel Astra G Coupé a OPC

Rok 2003 - První 3dv. Astra modelového roku 2003 byla vyrobena 11.4.2002 (zřejmě nějaký zkušební kus, jelikož výroba modelového roku začíná někdy v srpnu), tato astra měla motor Y20DTH.

Poslední byla vyrobena 18.8.2003 a byla to Vauxhall Astra VXR v černé barvě.

Poměr diesel vs. Rok 2004 - První 3dv. Astra modelového roku 2004 byla vyrobena 18.8.2003, tato astra měla motor Y20DTH a byla určena pro španělský trh.

Historicky poslední 3dv. Astra byla v Antverpách vyrobena 22.12.2003 a byla to Vauxhall Astra s motorem Y20DTH.

Poměr diesel vs. Rozměry zavazadlového kufru v mm3 / 5 dveřová4 dverová (Sedan)Kombi (Caravan)CabrioCoupe

Dělka podlahy při sklopení zadních sedadel154016081668 / 1638 u CNG--

Dělka podlahy až po opěradlo zadního sedadla8349681042 / 1012 u CNG--

Výška nakládací hrany676668565 / 588 u CNG--

Maximální výška nákladového prostoru810810886 / 826 u CNG--

Výška vstupního otvoru815815788 / 748 u CNG--

Šířka nad podběhy kol110010961107 / 1107 u CNG--

Šířka otvoru v úrovni horní (nejširší) boční linie9669661106 / 1106 u CNG--

Objem zavazadlového prostoru (u verze Caravan až ke krytu)370 lit.460 lit.480 lit / 415 lit u CNG330 lit.460 lit.

Objem po sklopení zadních sedadel až po střechu1180 lit.1180 lit.1500 lit.

Graf: Srovnání objemu zavazadel Opel Astra G Coupé a dalších karosérií

Provozní teplota motoruBěžná provozní teplota motoru je kolem 85 st.C.

Jakmile voda dosáhne teploty asi +92 st.C( zážehový motor 2,2l: + 82 st.C), musí se termostat začít roztahovat.

Zadní stěrač ………………………………..

Kde tyto údaje najdete, za typem x14xe je dvoumístné číslo (výrobce) a pak 5ti místné číslo (č. Je potřeba si uvědomit, že tech. stav vozu a rychlost jízdy má velký vliv na spotřebu paliva.

Rychlost nad 150 Km je z důvodu zvýšeného valivého odporu a tření vzduchu nejméně ekonomická.

Nejdůležitější zásada. Udržet vůz po rozjetí co nejdéle v pohybu, tj. před křižovatkou nebo nějakou překážkou přibrzdit a snažit se projet bez zastavení.

Neakcelerovat prudce, udržovat otáčky na cca 1500 až 2500 ot.

U benzínových aster jsou nejvýhodnější 2000 až 3000 ot.

Při studeném motoru jezdím do 3000 ot. a po zahřátí mezi 3 - 4000 ot. Sem tam i na 2. a 3. rychlostní stupeň do 5500 ot., ojediněle i přes 6000 ot.

Zásadně nesešlapuji plynový pedál více než do poloviny ( pak to stejně nemá smysl, jen roste spotřeba ), spíše jsem pořád v první čtvrtině a podřazuji.

Při takovém stylu jízdy motor není lenivý a je svižný při akceleraci.

Spotřeba je relativně v normě, více sekce deník Astry.

Píše se rok 1997 a automobilka zakládá sportovní oddělení s názvem OPC (Opel performance center).

Jako první vůz si vybrali v roce 1999 právě model Opel Astru druhé generace.

Toto oddělení si zakládalo na tom, že tyto sportovní vozy budou mít na sobě typickou modrou (metalickou) barvu s označením Arden Blau.

Osobně jedině takové vozy beru jako originál OPC vozy, jako velký fanoušek této značky.

Astra G OPC se vyráběla ve dvou verzích a to s označením OPC I (1999-2001), později OPC II (2002-2004).

Pojďme se tedy podívat, jak to vše bylo.

Verze OPC I pod kapotou obsahovala zážehový atmosférický motor X20XER naladěný na výkon 118 kW (160 k) bez větších změn vzhledu.

Pouze zadní 3dv. měly velké sportovní křídlo a Astra měla jiná ALU kola.

Od roku 2002 ve verzi OPC 2 se zážehovým přeplňovaným motorem Z20LET o výkonu 141 kW (192 k), těch změn bylo o mnohem více.

Kromě motoru dané sportovní oddělení zapracovalo i na vzhledu a Astra G, už byla mnohem odlišná.

Byl kompletně přepracován přední a zadní nárazník sportovnějšího vzhledu.

Nadále přibyli OPC prahy a zůstalo velké zadní křídlo z první generace OPC I, nadále zcela jiná mnohem pěknější OPC ALU kola, krásny OPC volant s hrubším věncem, jiná zpětná zrcátka apod..

Přesto pracovníci sportovního oddělení nebyli spokojeni s výkonem motoru, tak připravili nepatrnou úpravu a výkon navýšili 147 kW (200 k).

Tímto vše nekončilo, právě naopak.

Opel performance center si vzal sériovou Opel Astru Coupe a pustil se do díla.

V 90 letech Opel jezdil pohár DTM (German Touring Car Masters) s vozem Opel Calibra V6 4×4 a rozhodl se pokračovat v úspěších.

Na rok 2000 připravili první vůz pro DTM a hned první sezonu 8 vyhráli a celkově na 2 místě.

V roce 2003 dosáhla Opel Astru Coupe V8 na 24 hodin Nürburgringu suverénního vítězství v těžké konkurenci Audi a BMW.

Váha vozu nepřekročila 1100kg.

Opel Astra V8 Coupé DTM

Značení motoru4.0 Lit 32v V8

Rok výroby2001

PalivoBenzín

Převodovka6 st sekvenční převodovka

Počet válců8

Zdvihový objem (cm3)3967

Vrtání ( mm )93

Zdvih ( mm )73

Max. výkon v kW/k345 ( 462 )

Max. výkon při ot / min.5500

Max. točivý moment v Nm510

Max. Opel nepřestal v úsilí a rozhodl se uvedený model pro DTM, upravit pro běžný silniční provoz s homologací.

Psal se rok 2001 a projekt nazvali Opel Astra OPC X-treme.

Upřímně tato Astra neměla se sériovým vozem zcela nic společného.

Karoserie byla karbonová, velké zadní přítlačné křídlo, bodykit soutěžního speciálu DTM a také motor byl o něco málo upraven, snížen jeho výkon oproti DTM speciálu.

Tento vůz byl představen na autosalonu v Ženevě v roce 2001 (tak jak vidíte na fotografiích).

Řízení tohoto vozu nebyla žádná legrace, udržen takový výkon od zadní nápravy na cestě a pak ho i ubrzdit.

Váz byl vybaven karbonovými brzdami.

Oproti DTM speciálu je vůz dvoumístný a disponuje jednou velkou zvláštností.

Opel Astra Coupe OPC X-Treme jsou její křídlové dveře.

Ty podědil právě po soutěžním speciálu.

S podporou plynových vzpěr snadno a téměř nehlučně vyklápějí vzhůru.

Přes přítomný tlustý práh se člověk nasouká do vozu dost těžce.

Chce to trochu trpělivosti a cviku.

Astra Coupé OPC X-Treme se dokáže rozpohybovat až na rychlost převyšující 300 km/h.

Zrychlení z nuly na sto pak má červená Astra zvládnout do 4 sekund!

Výsledných 444 koní a 530 Nm točivého momentu nebylo výrazně méně než originál.

X-treme váží pouhých 1150 kg, což je jen o 50 kg více než závodní verze.

Celá karosérie je z karbonu.

Karbonové jsou dokonce také kotouče.

Šestistupňová sekvenční převodovka přenáší výkon motoru pouze na zadní kola.

Nakonec se tento vůz do malovýroby nedostal, díky světovým událostem, jako útok na Ameriku 2001 apod.

V roce 1998 vznikl vůz Vaxhall Astra Kit Car ve spolupráci s divizí OPC pro Rally soutěže a to s motorem 2.0 a zajímavými technickými údaji 280k / 263 Nm a váhou 1000 kg.

Vaxhall Astra Kit Car

Značení motoru2.0 16v

Rok výroby1998

PalivoBenzín

Převodovka6 st sekvenční převodovka

Počet válců4

Zdvihový objem (cm3)1998

Vrtání ( mm )86

Zdvih ( mm )86

Max. výkon v kW/k206 ( 280 )

Max. výkon při ot / min.8500

Max. točivý moment v Nm258

Max.

Velkou zajímavostí je, že tento model se objevil i v počítačových hrách, jako např. RALLY Championship 2000 pro PC.

Osobně jsem tuto hru v roce 2000 hrál na svém PC.

Značení motoru1.4 16v Twinport ECOTECKód motoruZ14XEPRok výrobyod 2004Emisní normaEURO4PalivobenzínRozvodyŘetězPřevodovka5 stupňová manuální

Počet válců4Zdvihový objem (cm3)1364Vrtání ( mm )73,4Zdvih ( mm )80,6

Max. výkon v kW/k66 ( 90 )

Max. výkon při ot / min6000

Max. točivý moment v Nm125

Max. točivý moment při ot / min4000

Kompresní poměr10,5 : 1

Max. rychlost ( km / h )182

Zrychleni z 0 - 100 km / hod.12,9

Objem oleje v litrech3,5

Spotřeba motorového oleje (l/1000 km)0,6

Spotřeba Město8,6Mimo město5,4Kombinace6,1Emise CO2 ( g / km )158

Provozní náplně Chladící soustava - s klimatizací - litrech6,6Chladící soustava - bez klimatizace - litrech6,3

Motorový oléj s výměnou filtru3,5

Palivová nádrž52Odstřikovače oken - bez odstř. světel2,3Odstřikovače oken - s odstř. Značení motoru1.4 16v Twinport 66kw / 90k ( Z14XEP ) - tento motor poháněný řetězem má doživotní životnost motoru.

Graf: Technické údaje vybraných motorů Opel Astra G Coupé

POZOR !!! Pokud u motoru 1.4 16V Twinport, po nastartování nebo během jízdy uslyšíte zvláštní zvuk v interiéru vozu z oblasti motoru. Zvuk připomíná cvrlikání až bzučení zavřeného hmyzu v nádobě. Není to závada, motor pracuje normálně.

Při tomto zvuku z motoru se otevře ventil benzínových par z nádrže, které se odsávají z nádrže vozu. Na dotaz technika v autosalónu OPEL, kdy se přesně tento zvuk projevuje. Zda za chodu motoru na volnoběh, nebo při rychlejší jízdě, odpověď zněla, že sami přesně to netuší.

Poznámka: Vysledoval jsem, že tento zvuk se objevoval pouze při teplotách nad bodem mrazu.

Dnes 11.6.2007, mi bylo konečně odpovězeno hlavním technikem Opelu. Na mou otázku ohledne palivového ventilu a zvláštního zvuku v oblasti spolujezdce, části interiéru.

Nad předním kolem u spolujezdce, je plastové nadkolí a za ním je v podběhu umístěn uhlíkový filtr.

POZOR !!! Většinou mezi 80 - 100 000km se unaví jedna malá drobnost na přívodu do vodní pumpy.

Celá vodní pumpa je hliníková, jen na přívodu je vodní pumpa ukončena plastovou trubičkou a zde je právě uvedený problém.

Tím že je vodní pumpa namontovaná na straně kde je motor poháněn řetězem a jsou tam obrovské teploty, tak se plast unaví a praskne, pak voda začne unikat.

V tom horším případě trubička praskne a zůstane na hadici i s originál svorkou.

Tím voda zcela vyteče a pokud čidlo teploty se zasekne dojde k zadření motoru.

Proto se doporučuje častější kontroly hladiny vody a pokud je častý úbytek, tak vše pečlivě zkontrolovat.

Stane se to zhruba u 2 vozů s 1000 kusů.

Podle informací existují 2 druhy vodních pump a to s plastovou trubičkou a kovovou.

Na vlastní oči jsem měl možnost vidět právě jednu takovou vodní pumpu a doporučení je asi takové.

km / hodotáčky / min.70 km / hod2000100 km / hod3000130 km / hod4000160 km / hod5000190 km / hod6000210 km / hod6500 - moje max.

Tabulka poměru otáček motoru a km, při zařazeném 5. Značení motoru1.6 16v Twinport ECOTECKód motoruZ16XEPRok výrobyod 2004Emisní normaEURO4PalivobenzínRozvodyŘemenPřevodovka5 stupňová manuální

Počet válců4Zdvihový objem (cm3)1598Vrtání ( mm )79Zdvih ( mm )81,5

Max. výkon v kW/k76 ( 103 )

Max. výkon při ot / min6000

Max. točivý moment v Nm147

Max. točivý moment při ot / min3600

Kompresní poměr10,5 : 1

Max. rychlost ( km / h )188

Zrychleni z 0 - 100 km / hod.11,5

Objem oleje v litrech4

Spotřeba motorového oleje (l/1000 km)0,6

Spotřeba Město9,5Mimo město5,5Kombinace7Emise CO2 ( g / km )167

Provozní náplně Chladící soustava - s klimatizací - litrech6,6Chladící soustava - bez klimatizace - litrech6,3

Motorový oléj s výměnou filtru4

Palivová nádrž52Odstřikovače oken - bez odstř. světel2,3Odstřikovače oken - s odstř. Značení motoru1.6 16v Twinport 76kw / 103k ( Z16XEP ) - u tohoto motoru se servisní intervaly výměny rozvodů s původních 60 000 km a nebo 4 let, prodloužili na 150 000 km a 6 let (mění se rozvody + vodní pumpa).

Tabulka: Rozpis motorů a spotřeby pro Astra G Coupé

Značení motoru1.7 CDTI ECOTECKód motoruZ17DTLRok výroby2004 - 2005Emisní normaEURO4PalivonaftaRozvodyŘemenPřevodovka5 stupňová manuální

Počet válců4Zdvihový objem (cm3)1686Vrtání ( mm )79Zdvih ( mm )86

Max. výkon v kW/k59 ( 80 )

Max. výkon při ot / min4400

Max. točivý moment v Nm170

Max. točivý moment při ot / min1800 - 2800

Kompresní poměr18,4 : 1

Max. rychlost ( km / h )173

Zrychleni z 0 - 100 km / hod.14,5

Objem oleje v litrech4

Spotřeba motorového oleje (l/1000 km)0,6

Spotřeba Město6Mimo město3,8Kombinace4,6Emise CO2 ( g / km )124

Provozní náplně Chladící soustava - s klimatizací - litrech7,1Chladící soustava - bez klimatizace - litrech7,1

Motorový oléj s výměnou filtru4

Palivová nádrž52Odstřikovače oken - bez odstř. světel2,3Odstřikovače oken - s odstř. Značení motoru1.7 CDTI ECOTECKód motoruZ17DTL

Infografika: Porovnání spotřeby dieselových verzí vs. benzínových verzí Astra G Coupé

tags: #opel #astra #coupe #2 #0 #turbo