Počátkem tohoto roku Citroën představil facelift současné třetí generace modelu C3, který novince vtiskl nový vzhled přední masky, lehce přepracovaný design a zákazníkovi ještě větší pohodlí. S téměř 4,5 miliony vozy prodanými od jeho uvedení na trh je Citroën C3 bestselerem modelové řady značky a je tak pro automobilku veledůležitým modelem. I facelift 3. generace, které se prodalo již přes 750 000 vozů, tedy hodlá sázet na osvědčené atributy vozu, kterými je odvážný futuristický vzhled a zaměření především na komfort posádky.
Nová přední maska přitahuje pozornost na první pohled. Úpravou prošel ale i nový podpis Citroën, který také zdůrazňuje výšku kapoty. Lišty ve tvaru šípů sahají až k denním LED světlům a zvýrazňují šířku vozu. Přepracovány byly i nové světlomety, jež jsou u všech verzí vybavené LED diodami. Zadní strana si zachovala hladký povrch, z něhož vystupují zadní světla.
Jízda hraje především na notu komfortu. Podvozek je velmi podvolný a dobře odhlučněný a model C3 je díky svému průměru otáčení 10,7 m i velmi mrštný. Na délku měří 399 cm a nabízí tak optimální kompaktnost pro provoz ve městech. Nový Citroën C3 byl vytvořen tak, abyste se v něm jeho posádka cítila za každé situace jako doma.
Novinka nabízí důvtipnou středovou odkládací přihrádku, díky níž se uvolnilo maximum prostoru vepředu, doplňuje ji velká odkládací přihrádka před sedadlem spolujezdce a chytře zvolená světlá barva vnitřku těchto přihrádek kontrastuje s předměty, které do nich posádka odloží, a je pak snazší je najít. Pocit pohody na palubě navíc posilují i nová sedadla Advanced Comfort, v kterých se posádka velmi rychle zabydlí.
Nová C3 se snaží klást důraz na modernost a plynulost používání díky nabídce služeb s připojením na internet. Ty jsou rozděleny do úrovní Connect Assist, Connect Nav a Connect Play. Tento balíček služeb je součástí programu Citroën Advanced Comfort, jehož jediným cílem je zajistit rychlý a intuitivní přístup k internetovým službám pro zákazníka a zároveň splnit tři klíčové potřeby: optimální bezpečnost, snadnější navigaci a maximální propojení. Systém Connect Nav zpřístupňuje použité technologie prostřednictvím dotykového 7″ displeje.
Další zajímavostí je kamerový systém ConnectedCAM umístěný ve zpětném zrcátku. Jde o fullHD kameru vybavenou GPS a interní pamětí 16 GB. Automaticky nahrává to, co řidič vidí před vozem v úhlu 120 stupňů. Dá se použít jako fotoaparát nebo kamera. Záběry jsou pomocí speciální aplikace sdílet na sociálních sítích. Současně lze záběry z kamery použít jako důkazní materiál, jelikož kamera po zaznamenání havárie automaticky uloží do paměti záznam děje 30 sekund před nárazem a 60 sekund po něm.
Pro pohon modernizovaného modelu C3 slouží úsporné motory poslední generace, které splňují emisní normu Euro 6. Volit lze benzínový tříválec PureTech 82 s výkonem 61 kW (PureTech 82 S&S s manuální pětistupňovou převodovkou) a PureTech 110 o výkonu 81 kW (PureTech 110 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou) nebo dieselový motor BlueHDi 100 s výkonem 75 kW (BlueHdi 100 S&S s manuální pětistupňovou převodovkou).
Citroën C3 - popis vozu. Francouzská automobilka Citroën nabízí celkem 24 modelů, namátkově třeba C3, C3 Aircross, C4, C4 X nebo C5 Aircross. C3 patří s délkou 4,015 metru k těm menším, šířka je pak 1,755 m, výška 1,567 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,66 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. V nabídce SUV značky Citroën je C3 s délkou 4,02 m nejmenší - nejblíže má k modelu C4, který je o 34 cm delší.
Ceny Citroën C3 v Česku (2026). Nová Citroën C3 startuje v Česku na 410 000 Kč za benzinový tříválec 1.2 Turbo (74 kW), mild-hybrid 110 s automatem vyjde na 540 000 Kč a elektrická ë-C3 s 44kWh baterií a dojezdem 325 km (WLTP) na 580 000 Kč. To z ní dělá jednu z nejdostupnějších cest k novému elektromobilu. Více v naší master recenzi Citroën C3.
Letní palivový příspěvek na Citroën C3: 10 000 Kč do 31. srpna. Do 31. srpna 2026 dává Citroën na skladové kusy modelu C3 letní „palivový příspěvek" ve výši 10 000 Kč. Akce s mottem „Letní cestování začíná plnou nádrží" se týká jen vozů, které mají prodejci fyzicky skladem, a fakticky se projeví jako sleva v konečné kalkulaci vozu. Kombinuje se se stávajícími benefity značky, mimo jiné se značkovou zárukou Extended Care Premium až na 8 let. Orientační vstupní cena podle katalogu Autohled je 410 000 Kč. Více v článku Citroën dává příspěvek na palivo až 30 000 Kč.
C3 drží druhý největší podíl na domácích prodejích Citroënu. V rámci výsledků Q1 2026 byl klasický Citroën C3 druhým nejprodávanějším osobním modelem značky v Česku s 22% podílem na prodejích Citroënu. V Itálii ovládl segment B-Hatch s elektrickým pohonem, ve Španělsku skončil v téže kategorii druhý. Elektrické verze tvoří 32 % objednávek modelu C3.
Prodej a technické údaje. C3 se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z července 2026. Základní výbava YOU startuje na 420 000 Kč, model je dostupný v 4 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni - C3 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonech 99 nebo 109 koní. Nejostřejší z nich (Hybrid 110 e-DCS) dosahuje maximální rychlosti 160 km/h a na stovku se dostane za 9 sekund. Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou Hybrid 110 e-DCS. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 135 tisíc. C3 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde - v podobné cenové relaci třeba italská automobilka Fiat nabízí Panda s motorem 0.9 8V Twinair Turbo Wild 4x4 za 435 000 Kč. Aktuální generace Citroën C3 je v prodeji od roku 2024.
U SUV by pro vás mohl být důležitý i objem kufru. Citroën C3 disponuje objemem 310 litrů. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Ligier Myli (459 litrů), Škoda Kylaq (446 litrů), BAIC Beijing X35 (376 litrů), Dacia Sandero (372 litrů) nebo Seat Ibiza (355 litrů).
Prodeje a registrace modelu C3 v ČR. V červnu 2026 bylo v ČR registrováno 125 kusů modelu Citroën C3, z toho 92 nových a 33 ojetých. Tím se řadí jako 74. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly BMW X1 (123 kusů), Jaecoo 7 (129 kusů) nebo Mazda CX-5 (129 kusů). Za posledních 12 měsíců (od července 2025) bylo celkem registrováno 1 533 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Podrobnosti o spolehlivosti a recenzích. Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Citroën C3 hodnocení 8,0 z 10. Značka Citroën celkově obsadila 35. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,3. V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje Citroën C3 ve stáří 2-3 roky míru závad 6,4 % (61. místo).
Co říkají recenzenti. Nový Citroën C3 prožívá radikální proměnu v dospělejší crossover, který napříč redakcemi boduje především bezkonkurenčním poměrem ceny a užitné hodnoty. Mimořádně komfortní naladění podvozku, prostorná kabina a pohodlná sedadla s paměťovou pěnou. Ekonomičtější a jednoduché ovládání s benzinovým motorem 1.2 Turbo 100 koní, nebo úsporná mild-hybridní verze 110 koní. U elektrické verze ë-C3 se objevují drobné problémy s posezem vzadu kvůli bateriím.\nŘidičsky však působí vůz odtažitě a řízení postrádá zpětnou vazbu; u starších kousků lze narazit na rizika spojená s rozvodovými řemeny smáčenými olejem. Přesto je model vysoce dostupnou a pohodlnou volbou pro každodenní život.
Nejčastější srovnání. Uživatelé nejčastěji porovnávají Citroën C3 s modely Peugeot 208, Citroën C3 Aircross, Toyota Aygo X, Citroën C4 nebo Peugeot 2008.
Technické údaje a motorizace. Pro přehlednost lze uvést jednotlivé verze: e-C3 44 kWh (113 KM) - 0-100 km/h za 11 s, maximální rychlost 135 km/h, dojezd 320 km (WLTP); 1.2 PureTech 101 KM - 0-100 km/h 10,6 s, max. rychlost 183 km/h, spotřeba WLTP 5,6 l/100 km; 1.2 PureTech 82 kW (101 KM) s volitelnou 6stupňovou převodovkou; diesel BlueHDi 100 75 kW s 5t převodovkou. Základní rozměry: délka 4015 mm, šířka 1755 mm, výška 1577 mm, rozvor 2540 mm, objem zavazadlového prostoru 310 l (až 1200 l po sklopení zadních).
Na závěr technických údajů: nový C3 má obutí pneumatik 205/55 R16 nebo 205/50 R17 v závislosti na verzi. Přední brzdy kotoučové, zadní brzdy také kotoučové, řízení elektrické posilované. Výbava zahrnuje pohon předních kol, systém ESP, a LED světlomety napříč verzemi.

Citroen C3: Stylové supermini od Citroenu
Tabulka souhrnných technických dat podle verzí a provedení je uvedena níže pro rychlou orientaci.
| Verze | Palivo | Výkon (kW) | Točivý moment | Zrychlení 0-100 km/h | Max. rychlost | Objem kufru (l) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| e-C3 44 kWh | Elektřina | 83 | 120 Nm | 11 s | 135 km/h | 310 (až 1200) |
| 1.2 PureTech 101 KM | Benzín | 101 | 205 Nm | 10,6 s | 183 km/h | 310 (až 1200) |
| Hybrid 110 e-DCS | Benzín/Hybrid | 110 | - | 9 s | 160 km/h | - |
| BlueHDi 100 | Diesel | 100 | 250 Nm | - | - | 310 (až 1200) |
Informativní závěr. Aktuální nabídka motorů, technických parametrů a cen se může mírně lišit dle trhu a importéra. Pro konkrétní konfiguraci a dostupnost doporučujeme ověřit u autorizovaného prodejce.