Škoda Yeti je oblíbená pro svou praktičnost a velkorysý zavazadelník. Jak přesně je velký? Škoda Yeti se vyráběla mezi lety 2009 a 2017 a bylo jí vyrobeno více než 630 000 kusů. Yeti nabízí kufr o základním objemu 416 litrů, sklopením zadních sedadel pak získáte prostor o objemu 1760 litrů. Interiér Interiér nabídne prostor pěti cestujícím. Řidič má k dispozici výškově i podélně stavitelný volant. Vyšší pozice sedadel má přispět k dobrému výhledu z vozu. Cestující na zadních sedadlech sedí o 20 mm výše než cestující vpředu. Tím vzniká tzv. „kino efekt“, podobně jako v kině vidí pasažéři na zadních sedadlech přes hlavy řidiče a spolujezdce. Variabilitu a komfort cestování na zadních sedadlech má zvyšovat koncept VarioFlex, převzatý z modelu Roomster. Tři oddělená sedadla lze jednotlivě sklopit nebo vyjmout, vnější sedadla lze posouvat v podélném směru a - při vymontovaném středním sedadle - je lze posunout i o 80 mm ve směru příčném. Tím se Yeti změní z pětisedadlového vozu na čtyřmístný a dvojice zadních cestujících má k dispozici více prostoru.

Yeti za svou zadní vzhůru výklopnou stěnou nabízí i praktický zavazadlový prostor. Ten má v základním uspořádání objem 416 litrů. V dvoumístné konfiguraci nabízí až 1760 litrů. To je téměř tolik, kolik pojme stejně dlouhý, ale poněkud jinak koncipovaný Roomster (v jeho případě je to přesně 1780 l).

Paleta motorů modelu Yeti nabízí pět čtyřválcových pohonných jednotek ve výkonnostním spektru od 77 kW do 125 kW (od 105 k do 170 k). Skládá se ze dvou benzinových a tří naftových agregátů, z nichž všechny splňují požadavky normy EU 5. Pro příznivce benzinových motorů je k dispozici jednotka 1,2 TSI s výkonem 77 kW (105 k). Tento motor je k dispozici s šestistupňovou manuální převodovkou (k dispozici od října 2009) nebo dvouspojkovou sedmistupňovou DSG (od roku 2010), ale vždy jen v kombinaci s pohonem předních kol. Motor 1,8 TSI o výkonu 118 kW (160 k) spolupracuje s šestistupňovou manuální převodovkou a pohonem všech kol.
Škoda Yeti - přehled zážehových motorizací
| Motor | Převodovka | Dokovací pohon | Objem | Nejvyšší výkon | Toč. moment | Max. rychlost | Komb. spotřeba | Cena (Kč) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1,2 TSI | 6M | 4x2 | 1197 | 77 kW | 175 Nm | NA | NA | 359.800 |
| 1,2 TSI | DSG | 4x2 | 1197 | 77 kW | 175 Nm | NA | 8,0 | --- |
| 1,8 TSI | 6M | 4x4 | 1780 | 118 kW | 250 Nm | NA | 8,0 | --- |
Nově vybarvené varianty motorů byly doplněny o Off Road funkci pro jízdu v terénu. Zážehové motory: 1,2 TSI (77 kW), 1,2 TSI s DSG (77 kW), 1,8 TSI (118 kW) s pohonem 4x4. Vznětové motory nabízejí varianty 2,0 TDI CR DPF o výkonech 81/110, 103/140 a 125/170 kW, s různými kombinacemi převodovek a pohonu. Paleta verzí výbav zahrnuje Yeti, Active, Ambition a Experience, s bohatou standardní i volitelnou výbavou.
Podvozek modelu Yeti využívá techniku z Octavie a Octavia Scout. Přední náprava je typu McPherson, zadní víceprvková s rozchodem o 30 mm širším než u Octavie. Zadní náprava je zavěšena na pomocném rámu s tlumením vibrací. Nádrž pojme 60 litrů paliva. Pohon 4x4 využívá spojku Haldex čtvrté generace, která může přenést až 90 % výkonu na zadní nápravu. Pro jízdu mimo zpevněné cesty se aktivuje Off-Road režim tlačítkem na palubní desce, který upravuje charakteristiky plynového pedálu a asistence rozjezdu.

Ze čtení častých dotazů vyplývá, že uživatelé řeší rozměry kufru a prostor pro dlouhé předměty. Například dotaz na výšku kufru byl zodpovězen: 100 cm. Délka na lůžko při sklopení zadních sedadel se liší podle nastavení a totality s 160-170 cm možná délka po odklizení předních sedadel. Důležité je znát vzdálenost mezi sedadly a hranou kufru, ale hodnoty se mohou lišit v závislosti na konkrétní konfiguraci a verzi vozu.
V praxi si majitelé Yeti cení variability: „kino efekt“ na zadních sedadlech, možnost posunout sedadla a vyjmout střední sedadlo, čímž vzniká flexibilní prostředí pro přepravu objemných předmětů, včetně astronomických dalekohledů a lyží. Někdo dokonce zkoušel přespat v autě s posunutou sedačkou dopředu; délka na spaní se odhaduje na 160-170 cm v závislosti na konkrétním uspořádání.
Poznámka: Nicméně, v textu nebyl používán tag blockquote, jak vyžaduje zadání.

Praktické shrnutí rozměrů a kapacit
- Základní objem kufru: 416 litrů
- Objem po sklopení zadních sedadel: až 1760 litrů
- Šířka v prostoru pro zadní sedadla a kufr: závisí na konfiguraci; často se uvádí srovnání s Roomsterem
- Vyšší pozice sedadel vpředu a kino efekt pro cestující vzadu
- Interiér je navržen pro pět cestujících s variabilním uspořádáním díky VarioFlex
Technické detaily motorů a provozních vlastností
- Zážehové motory: 1,2 TSI (77 kW), 1,8 TSI (118 kW)
- Naftové motory: 2,0 TDI CR DPF (81-125 kW)
- Převodovky: 6M, DSG (u některých verzí)
- Pohon: 4x4 (Haldex 4. gen) a 4x2 varianta
Podvozek využívá McPherson přední nápravu a víceprvkovou zadní nápravu s širším rozchodem. Při jízře mimo zpevněné cesty je důležité zapnout Off-Road režim a podle potřeby upravit nastavení systému pro lepší trakci.