DomůKatalogRenaultEspaceEspace III (JE)2.0 (114 Hp)2.0 (114 Hp)Na trhu od 12/1995Detailní přehledObecné informaceVýkon a spotřebaSpecifikace motoruZavazadlový prostor & nádržPohon a brzdyRozměry Renault Espace III (JE)Aktuálně v nabídce.
Na této stránceZákladní informace o verziVýkonMotorObjem a hmotnostRozměry vozidlaPohon, Brzdy a zavěšení.
Základní přehled Espace III (JE) a verze 1.9 dTi
Základní informace o verzi Renault Espace Espace III (JE) Značka Renault Model Espace Generace Espace III (JE) Motor 1.9 dTi (98 KM) Typ motoru Zážehový motor Počet dveří 5 Začátek výroby 1999 Konec výroby 2000 Typ karosérie Minivan, MPV Počet míst 7 Typ paliva Nafta.
Zvolená verze motoru 1.9 dTi (98 KM) Nafta · 1999-2000 Výkon motoru98KMTočivý moment200NmObjem motoru1 870cm³Typ palivaNaftaZrychlení 0 - 100 km/h15sMaximální rychlost167km/h.
Výkon Maximální rychlost 167 km/h Zrychlení 0 - 100 km/h 15 s Spotřeba paliva - městský cyklus 8.2 l/100 km Spotřeba paliva - mimo městský cyklus 5.7 l/100 km Spotřeba paliva - kombinovaný cyklus 6.6 l/100 km Emisní standard Euro 2 Emise CO2 175 g/km.
Rozměry vozu a praktické hledisko
Renault Espace - popis vozuFrancouzská automobilka Renault nabízí celkem 27 modelů, namátkově třeba Arkana, Austral, Bridger, Captur nebo Espace.
Espace patří s délkou 4,746 metru k těm větším, šířka je pak 1,83 m, výška 1,645 m.
V nabídce SUV značky Renault je Espace s délkou 4,75 m největší - nejblíže má k modelu Arkana, který je o 18 cm kratší.
Objem kufru: kolik toho uveze Espace
U SUV by pro vás mohl být důležitý i objem kufru.
Renault Espace disponuje objemem 692 litrů.
Vynikající objem kufruSe 692 litrů se Renault Espace řadí na 10. místo z 191 srovnávaných modelů (95. percentil).
10. z 191 v segmentuKaroserie: SUV·průměr 473 litrů·rozsah 143-935.
Objem kufru současné generace Renaultu Espace je 692litrů.

Srovnání s konkurencí: čísla a rozdíly
Srovnání: Objem kufru Renault Espace vs. konkurence 2026Srovnání objemu kufru Renaultu Espace s ostatními vozy - kolik toho uveze tento vůz?
Renault Espace - reference Renault Espace Konkurence Nejlepší poměrobjem kufru (litrů) → / Cena (Kč) ↑654 tis.816 tis.977 tis.1139 tis.1300 tis.143 litrů341 litrů539 litrů737 litrů935 litrůNEJLEPŠÍ POMĚR ↗PeaqKodiaqTayronModel YRextonSanta FeTorresTorres EVXSorentoRenault EspaceActyonTiguan#5RafaleTucsonCR-VStrikerX-TrailEnyaqRAV4GrandisCapriG6Enyaq CoupéCX-60EV5C5 AircrossSportageMonjaroN°7AustralSeal UKorando E-MotionCompassGrandlandGrandland ElectricID.5BigsterScénic E-Tech ElectricEclipse CrossID.4ID.4 GTXX1TerramarGLB7X408Q4 e-tron SportbackStarray EM-iiX2Puma Gen-ECX-5Karoq3008e-3008IONIQ 5Q4 e-tronSealion 7RAV4 Plug-In HybridX2C4 XAtecae-C4 XForesterHSCountryman John Cooper WorksQashqaiTiggo 77TonaleTiggo 7 PHEVOutlanderSymbiozS05Atto 3iX1BJ40AcrossQ3Q3 SportbackSportequipe 6SeltosArkanaID. CrossEpiqT-RocCorolla CrossExplorer EVe-408ElroqElroq RSAriyaKonaKona Elektro01Sealion 5 DM-iEX5C3 Aircrosse-C3 AircrossFrontera ElectricCountryman ElectricEV3PumaT-CrossMGS5 EVHS5XC40bZ4XNiro HybridCountrymanEVO 6BJ30FormentorZS EVS07TaigoNiroHS3C10e-2008S-CrossCX-30XCeedAtto 2 DM-iSeal U DM-iGLACapturR4B10JS8 ProUnchartedC-HR+Junior IbridaKugaKuga Active5Beijing X7502GLA 2027EX40Q2EC40B03XAronaAtto 2Junior ElettricaT77Mégane E-Tech ElectricC4Beijing X55e-C4ZR-VC-HRVF 8#3L03UX eCX-6eEV2Xe:Ny1600eMarvel RJukeRenegadeDS 3VF 6MX-30DS 3 E-TenseASX5008e-5008LBXMGS9 PHEVAvenger spalovací#1UXHR-VEX30EX30 Cross CountryCrosstreke VitaraUrban CruiserMokka ElectricAcemanT-Roc CabrioletSportequipe 8 PHEVEVO 7Tiggo 8Tiggo 9 PHEVObjem kufru současné generace Renaultu Espace je 692litrů.
Tabulkové srovnání vybraných modelů
| značka | model | objem kufru | rozdíl objemu | Rozdíl v procentech | cena |
|---|---|---|---|---|---|
| Renault | Espace | 692 litrů | 0 litrů | - 0 % | 979 000Kč |
| KIA | Sorento | 697 litrů | +5 litrů | + 1 % | 1 224 980Kč |
| SsangYong | Torres | 703 litrů | +11 litrů | + 2 % | 699 900Kč |
| KGM | Torres EVX | 703 litrů | +11 litrů | + 2 % | 879 900Kč |
| Hyundai | Santa Fe | 711 litrů | +19 litrů | + 3 % | 1 249 990Kč |
| KGM | Actyon | 668 litrů | -24 litrů | - 3 % | 859 900Kč |
| Volkswagen | Tiguan | 652 litrů | -40 litrů | - 6 % | 962 000Kč |
| smart | #5 | 630 litrů | -62 litrů | - 9 % | 1 193 000Kč |
| Renault | Rafale | 627 litrů | -65 litrů | - 9 % | 1 004 000Kč |
| Hyundai | Tucson | 620 litrů | -72 litrů | - 10 % | 749 990Kč |
| Honda | CR-V | 617 litrů | -75 litrů | - 11 % | 1 119 900Kč |
Veškeré parametry pak můžete srovnat mezi jednotlivými vozy ve srovnávači.
Které kompaktní SUV má nejvíce zavazadlového prostoru?
Kontext: generace Espace V a aktuální nabídky
Technické údaje vozidla Porovnejte všech 14 motorových verzí modelu Renault Espace Espace V a poté otevřete technická data pro konkrétní hnací ústrojí a rok výroby.
Zvolená verze motoru 1.6 dCi (130 KM) Nafta · 2015-2018 Výkon motoru130KMTočivý moment320NmObjem motoru1 598cm³Typ palivaNaftaZrychlení 0 - 100 km/h10,7sMaximální rychlost191km/h.
Základní informace o verzi Renault Espace Espace V Značka Renault Model Espace Generace Espace V Motor 1.6 dCi (130 KM) Typ motoru Zážehový motor Počet dveří 5 Začátek výroby 2015 Konec výroby 2018 Typ karosérie Minivan, Crossover Počet míst 5 Typ paliva Nafta.
Výkon Maximální rychlost 191 km/h Zrychlení 0 - 100 km/h 10.7 s Spotřeba paliva - městský cyklus 5.1 l/100 km Spotřeba paliva - mimo městský cyklus 4 l/100 km Spotřeba paliva - kombinovaný cyklus 4.4 l/100 km Emisní standard Euro 6 b Emise CO2 116 g/km.
Doplňující praktické informace pro zájemce
Protokol o historii vozidla Zkontrolovat historii tohoto vozidla Zpráva podle VIN může před koupí pomoci ověřit přesný motor, výbavu, záznamy o najetých kilometrech a hlášená poškození.
Aktuální generace Renault Espace je v prodeji od roku 2025.
Espace se vyrábí v jediné motorizaci.
Základní výbava Techno full hybrid E-Tech 200 - 5 mist startuje na 979 000 Kč, model je dostupný v 6 různých výbavách.
Espace se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde - v podobné cenové relaci třeba americká automobilka Ford nabízí Tourneo Connect s motorem 2.0 EcoBlue 90 kW AWD automat za 981 310 Kč.
Aktuální akční nabídkaV současné době je na Renault Espace k dispozici zvýhodněná cena od 850 470 Kč, což představuje úsporu 128 530 Kč (13 %) oproti běžné ceníkové ceně.
Prodeje a registrace modelu EspaceV červnu 2026 bylo v ČR registrováno 40 kusů modelu Renault Espace, z toho 20 nových a 20 ojetých.
Za posledních 12 měsíců (od července 2025) bylo celkem registrováno 361 kusů.
Poznámka k výbavám a financování
Výbava a příplatkové balíčkyRenault Espace je dostupný v 3 výbavových stupních.
Espace - financování a leasingPři financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p.a. byste za E-Tech Full Hybrid 200 Multi-Mode-automat ve výbavě Techno full hybrid E-Tech 200 - 5 mist platili přibližně 10 105 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 233 600 Kč.
Zajímavou variantou financování vozu Renault Espace je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva.
tags: #espace #3 #velikost #zavazadloveho #prostoru