Renault nabízí moderní Clio jako kompaktní městský hatchback s důrazem na prostor, efektivitu a technologie. V tomto článku shrnujeme rozměry, technické údaje a verze, které se týkají nejnovější generace Clio, včetně variant Eco-G a E-Tech hybrid.
Základní rozměry a prostor
Renault Clio se vyrábí jako pětidveřový hatchback s délkou kolem 4 116-4 196 mm, šířkou 1 768-1 798 mm a výškou 1 451-1 456 mm. Rozchod kolu vpředu činí 1 768-1 778 mm, rozvor náprav přibližně 2 591 mm. Prostornost interiéru vyniká zejména vpředu; vzadu zůstává dostatek místa pro nohy, a objem zavazadlového prostoru se pohybuje kolem 301-391 litrů (počítáno při různých verzích a poloze zadních sedadel).
Objem zavazadlového prostoru
- základní objem: 391 l (u některých verzí 327-391 l)
- po sklopení zadních sedaček lze dosáhnout až 1 176 l
Technické údaje jednotlivých verzí
Clio v současné nabídce zahrnuje několik motorů a pohonů. Níže uvádíme klíčové hodnoty pro nejdůležitější verze.
TCe 115 / E-Tech Full-hybrid
- Typ pohonu: hybrid (elektřina/benzin)
- Motor: přeplňovaný čtyřválec 1.2 TCe 115 (84 kW) spolu s elektromotorem
- Převodovka: 6stupňová automatická dvouspojková (EDC) nebo šestistupňová manuální (u některých verzí)
- Výkon: 116 kW (160 koní) v kombinaci s elektromotorem pro verzi E-Tech
- Maximální rychlost: 180 km/h
- Zrychlení 0-100 km/h: 8,3-9,3 s (v závislosti na konkrétní konfiguraci)
- Objem nádrže: 39 l
- Objem zavazadlového prostoru: 391 l (u některých verzí 309 l)
- Celková spotřeba a emise: přibližně 3,9-4,0 l/100 km, emise CO2 kolem 90 g/km
Eco-G 120 EDC (LPG/Benzín, automat)
- Typ pohonu: dvoupalivový LPG/benzín s automatickou převodovkou
- Motor: 1.2 turbo, 90 kW (120 koní) a 200 Nm
- Zrychlení 0-100 km/h: 9,8 s
- Kombinovaný dojezd až 1 450 km (39 l benzínová nádrž + 50 l LPG nádrž)
- Maximální rychlost: 180 km/h
TCe 115 (benzín, manuál nebo dvouspojka)
- Motor: 1.2 TCe 115
- Pohon: přední kola
- Výkon: 113 koní
- Max. rychlost: 180 km/h
- Zrychlení 0-100 km/h: kolem 10 s
- Váha: kolem 1155 kg u lehčích verzí
Rozměry a porovnání s historií a konkurencí
Nový Clio přináší delší a širší rozměry oproti některým předchozím verzím, zároveň si udržuje kompaktní rozměry vhodné pro městský provoz. Délka 4 116 mm (u Evolution verzí až 4 196 mm), šířka 1 768 mm a výška kolem 1 451 mm umožňují pohodlné usazení pěti osob a slušný zavazadlový prostor i v městském režimu. V porovnání s historií značka zdůrazňuje význam kombinace prostoru, efektivity a moderních technologií, které z Clio dělají atraktivní volbu v segmentu B.
Výbavy a vybavení
Clio je dostupný ve třech základních výbavách, přičemž Evolution je nejčastěji zmiňovaná. Z pohledu bezpečnosti nabízí Evolution mnoho systémů, včetně asistenčních prvků pro jízdu a parkování, udržení jízdní stopy a ochranu v nouzových situacích. Interiér kombinuje modulární design s kvalitními materiály a moderním infotainmentem.
Provoz a ekonomika provozu
Hybridní varianty E-Tech představují srovnatelnou spotřebu kolem 3,9-4,0 l/100 km a emise CO2 kolem 90 g/km. LPG verze Eco-G 120 EDC nabízí zajímavou kombinaci s vysokým dojezdem na LPG i na benzín, a to díky dvouplášťové nádrži s celkovým objemem až 89 litrů (39 l benzín, 50 l LPG).
Ceny, dostupnost a verze pro Českou republiku
V českém ceníku z července 2026 jsou uvedeny následující možnosti:
- Základní Evolution s TCe 115 začíná kolem 434 000 Kč.
- Eco-G 120 EDC s výbavou Evolution začíná na 484 000 Kč (po zvýhodněních může být ještě výhodnější).
- První dodávky v ČR se očekávají na začátek léta 2026.
Další zajímavosti a porovnání s konkurencí
Clio si mezi zákazníky získal pevnou pozici díky kombinaci prostornosti, kvality interiéru a efektivních motorů. V recenzích bývá oceňována dynamika hybridní verze i jisté jízdní vlastnosti, i když některé verze mohou mít nižší kapacitu zavazadelníku v porovnání s konkurenčními modely. Pro zájemce o nejvyšší výbavu a hybridní kombinace nabízí Clio atraktivní poměr ceny a užitných vlastností.

Renault Clio Eco G 120 EDC Design Preview in Techno Vert Absolu
Technické tabulky (výběr)
| Verze | Pohon | Objem motoru | Výkon (kW/K) | Zrychlení 0-100 km/h | Max. rychlost | Objem zavazadlového prostoru |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TCe 115 | Přední kola | 1 199 cm3 | 84/115 | ~10 s | 180 km/h | 309-391 l |
| E-Tech Full-hybrid | Hybrid | 1 798 cm3 + elektromotor | 116/160 | 8,3 s | 180 km/h | 391 l |
| Eco-G 120 EDC | DVOUPALIVový LPG/benzín | 1 199 cm3 | 90/120 | 9,8 s | 180 km/h | 391 l |
Pro více detailů sledujte oficiální ceníky Renaultu a recenze médií, které porovnávají Clio s konkurencí v segmentu B, jako jsou Hyundai i20, Opel Corsa, Škoda Fabia a Seat Ibiza.