Připomeňme si, že Grandtour měří 4626 mm na délku, 1814 mm na šířku a 1449 mm na výšku. Důležitý je také objem zavazadelníku, který v základním uspořádání činí 521 l podle normy VDA, po sklopení zadních sedadel pak až 1504 l. Grandtour těží z rozvoru prodlouženého o 43 mm na 2712 mm, což posiluje prostornost interiéru.
Paletu zážehových čtyřválců tvoří 1.6 SCe/84 kW, který je jedinný nepřeplňovaný, dále 1.2 Energy TCe ve variantách 74 a 97 kW a vrcholná neostrější šestnáctistovka (151 kW) s turbem pro model GT. Dvouventilové diesely dCi 1,46 l mají 66, respektive 81 kW, čtyřventily 1,6 l pak 96 a v případě GT i 120 kW. Všechny už známe.
Grandtour je minimálně o 30 tisíc dražší než základní pětidveřový hatchback, od střední výbavy Intens činí rozdíl dokonce 35 000 Kč. Ceník začíná na necelých 370 tisících za provedení Life s atmosférickou šestnáctistovkou. Základní výbava nabídne dnes již povinné bezpečnostní asistentky (ABS, ESC, kontrolu tlaku v pneumatikách plus rozjezd do kopce), čelní, boční a hlavové airbagy, tempomat, šestnáctipalcová ocelová kola, denní diody, elektrický posilovač, palubní počítač, manuální klimatizaci, dálkové centrální zamykání, dvouose seřiditelný volant, elektrická přední okna i vyhřívaná zrcátka a MP3 rádio s Bluetooth a USB zdířkou. Za nejslabší Dci v této výbavě dáte o 60 tisíc korun více než za SCe.
Stupeň Zen (+20.000 Kč) přidává dvouzónovou samočinnou klimatizaci, střešní podélníky, přední mlhovky, kožený volant, elektrické ovládání i zadních oken a nastavitelnou sedačku řidiče. Je nejdostupnější výbavou pro motory TCe 100, 130 a dCi 110. O dalších 40 tisíc dražší Intens obsahuje už v základu i multimediální systém R-Link 2 se sedmipalcovou obrazovkou, navigací a audiem Arkanys, šestnáctipalcová litá kola, zadní parkovací senzory, dešťový i světelný senzor, hands-free kartu, sklopnou sedačku spolujezdce, multifunkční barevný displej mezi přístroji, chromované kliky dveří a částečně koženkové čalůení.
Renault Mégane Grandtour - zážehové motory - technické údaje a ceny: SCe 115; Energy TCe 100; Energy TCe 130; Energy TCe 205. Převodovka/pohon: 5M přední, 6M přední, 6M (7DS) přední, 7DS přední. Zdvihový objem [cm3]: 1598/1198/1198/1618. Válce/ventily: 4/4; 4/4; 4/4; 4/4. Největší výkon [kW/min]: 84/5500; 100/4500; 97/5500; 151/6000. Točivý moment [N.m/min]: 156/4000; 175/1500; 205/2000; 280/2400. Maximální rychlost [km/h]: 187; 179; 197; 230. Zrychlení 0-100 km/h [s]: 11,9; 12,6; 11,0 (11,7); 7,4. Kombinovaná spotřeba [l/100 km]: 6,3; 5,4; 5,3 (5,4); 6,0. Pohotovostní hmotnost [kg]: 1302; 1366; 1368; (1399) 1467. Cena Life [Kč]: 369 900; ---; Cena Zen [Kč]: 389 900; 407 900; 424 900; -; Cena Intens [Kč]: 429 900; 447 900; 464 900; -; Cena Bose [Kč]: --; 514 900; -; Cena GT [Kč]: ---; 624 900; Výbava Bose má navíc atraktivní prvky a špičkový zvuk, včetně navigace TomTom a dalších asistentů.
Motor 1.2 TCe 130 lze mít i se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, která stojí 50 tisíc; „šestikvalt“ EDC v případě turbodieselu 1,6 dCi 130 vyjde o 10 tisíc levněji. GT se pojí pouze s nejvýkonnějším benzinovým a vznětovým čtyřválcem a neexistuje s manuálem, EDC však disponují pádly a rychlým podřazováním. Jako jediná má také režim R.S. Drive, tvrdší podvozek a natáčení zadních kol 4Control. Kromě vnějších odlišností (nárazníky, difuzor) dostala dále sportovní sedadla a volant, launch control a R-Link s větší 8,7palcovou obrazovkou. Jako jediná disponuje rezervou, tři tisíce navíc se jinak určitě vyplatí.
Za metalízu se vždy připlácí minimálně 15 tisíc, kupříkladu vyhřívané přední sedačky stojí počínaje Zen 5 000 a kůže dalších 26 tisíc. Elektrické panoramatické střešní okno přijde na 25 tisíc korun (jen pro Bose a GT). Pochopitelně nechybí spousta balíčků, které se dají přikoupit k jednotlivým výbavám. Prvních nyní objednaných vozů se zákazníci dočkají v říjnu.
Nejpodstatnější nabídka a kde se vyplatí sáhnout
Pro nejvyšší efektivitu a sportovní charakter je GT s nejvýkonnějším pohonem a 4Control jedinečnou volbou, která nabízí navíc režim R.S. Drive a sportovní sedačky s příplatky za výbavu. Pro běžné uživatele je často nejvýhodnější zvolit Zen nebo Intens s integrací R-Link 2 a navigací, přičemž základ Life zůstává dostupný pro vstup do řady verzí.
Objednávky na první vozy jsou očekávány v říjnu, což znamená rychlý nástup tepelných změn v nabídce, včetně různých balíčků a doplňků. Metalíza, vyhřívané sedačky a panoramatické střešní okno zvyšují cenu, ale zároveň zlepšují komfort a hodnotu vozu.

Renault Mégane Grandtour (2017) on German Autobahn - POV Top Speed Drive
V tabulce níže shrnujeme klíčové technické údaje a ceny některých verzí pro rychlou orientaci.
| Verze | Motor | Výkon kW | Max. rychlost km/h | 0-100 km/h s | Cena Life Kč | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SCe 115 | 1.6 SCe | 84 | 187 | 11,9 | 369 900 | Základ |
| Energy TCe 100 | 1.2 TCe | 100 | 179 | 12,6 | 389 900 | Zen |
| Energy TCe 130 | 1.2 TCe | 97 | 197 | 11,0 | 407 900 | Zen/Intens |
| Energy TCe 205 | 1.6 TCe | 151 | 230 | 7,4 | 624 900 | GT |
Prvních vozů se zákazníci dočkají v říjnu, a proto je vhodné sledovat aktuální nabídky a podmínky financování a doplňkových balíčků, které mohou cenu ovlivnit.