Opel vyvíjí a postupně aktualizuje technické údaje svých vozidel, včetně Vivaro. Obsah této stránky je určen pro přehled technických parametrů různých generací Vivaro a jejich variant, včetně rozměrů, nákladového prostoru, nosnosti a motorů. Informace jsou aktuální k době uveřejnění a mohou se měnit v závislosti na zemi prodeje a výbavě.
Opel Vivaro A (2001-2014): základní rozměry, náklad a motory
Opel Vivaro A je středně velká dodávka vyvinutá společně s Renaultem Trafic II a Nissanem Primastar. Nabízí flexibilní nákladový prostor ve více konfiguracích a sdílel motory s Renault Trafic II, zejména dieselové jednotky CDTI (1.9, 2.0, 2.5) a jedna benzínová varianta.
| Verze | Objem nákladu (m³) | Max. délka nákladu (mm) | Zatížení (kg) | Europalety |
|---|---|---|---|---|
| Max. L1H1 | 5,0 | 2 537 | 1 200 | 2 |
| Max. L1H2 | 6,7 | 2 537 | 1 200 | 2 |
| Max. L2H1 | 6,0 | 2 937 | 1 200 | 3 |
| Max. L2H2 | 8,3 | 2 937 | 1 200 | 3 |
Nejoblíbenější motory pro Vivaro A zahrnovaly dieselové jednotky CDTI (1.9, 2.0, 2.5) s výkonem 82-150 koní a příslušné točivé momenty. Přehled motorů:
- 1.9 CDTI 82-100 koní (točivý moment 190-240 Nm)
- 2.0 CDTI 90-115 koní (točivý moment 290-300 Nm)
- 2.5 CDTI 135-150 koní (točivý moment 320-350 Nm)
- 1.9 CDTI 82-100 koní s různými úpravami pro jednotlivé trhy
- Benzínová varianta 2.0 16V s výkonem 120 koní (točivý moment 190 Nm)
Opel Vivaro B (2014-2019): rozměry, kapacita a motorová paleta
Vivaro B představuje druhou generaci s moderními diesely 1.6 CDTI, dostupnými ve variantách Single Turbo a BiTurbo. Nabízí čtyři konfigurace délky a výšky střechy: L1H1, L1H2, L2H1 a L2H2. Celková kapacita nákladu se pohybuje mezi 5,2 m³ až 8,6 m³, podle konfigurace.
| Verze | Objem nákladu (m³) | Max. délka nákladu (mm) | Zatížení (kg) | Europalety |
|---|---|---|---|---|
| L1H1 | 5,2 | 2 537 | 1 200 | 2 |
| L1H2 | 7,0 | 2 537 | 1 200 | 2 |
| L2H1 | 6,0 | 2 937 | 1 200 | 3 |
| L2H2 | 8,6 | 2 937 | 1 200 | 3 |
Motory Opel Vivaro B (2014-2019)
Na trhu byla Vivaro B uvedena s novou generací dieselů 1.6 CDTI, dostupných ve verzích Single Turbo a BiTurbo. Základní přehled motorů:
- 1.6 CDTI Single Turbo - výkon 90 koní, točivý moment 260 Nm, převodovka 6st. manuální, spotřeba 6,5-7,0 l/100 km
- 1.6 CDTI Single Turbo - výkon 105 koní, točivý moment 300 Nm, 6st. manuální, spotřeba 6,3-6,8 l/100 km
- 1.6 CDTI BiTurbo - výkon 120 koní, točivý moment 320 Nm, 6st. manuální, spotřeba 6,1-6,6 l/100 km
- 1.6 CDTI BiTurbo - výkon 140 koní, točivý moment 340 Nm, 6st. manuální, spotřeba 6,0-6,5 l/100 km
Tažná kapacita pro Vivaro B je 2 000 kg brzděný přívěs a 750 kg nebbrzděný přívěs. To umožňuje provoz pro firmy vyžadující spolehlivost a variabilitu vozidla.
Rozměry a užitečné zatížení podle konfigurace
Vivaro B nabízí objemy nákladu a délky podle konfigurací L1H1, L1H2, L2H1 a L2H2, které lze shrnout následovně:
- L1H1: objem 5,2 m³; délka nákladu 2 537 mm; užitečné zatížení až 1 200 kg; Europalety: 2
- L1H2: objem 7,0 m³; délka nákladu 2 537 mm; užitečné zatížení až 1 200 kg; Europalety: 2
- L2H1: objem 6,0 m³; délka nákladu 2 937 mm; užitečné zatížení až 1 200 kg; Europalety: 3
- L2H2: objem 8,6 m³; délka nákladu 2 937 mm; užitečné zatížení až 1 200 kg; Europalety: 3
Technické poznámky o WLTP, NEDC a reálné spotřebě
V textu se opakovaně uvádí, že spotřeba paliva a emise CO2 jsou uvedeny dle WLTP a hodnoty mohou být převedeny zpět na NEDC pro srovnání. Hodnoty se mohou lišit v závislosti na výbavě, pneumatikách, použití klimatizace a dalších faktorech. Pro aktuální a detailní informace kontaktujte prodejce Opel.

Autocom 2020.23 - Opel Vivaro - Airbag SRS - Real Time Data
Podmínky a poznámky k informacím
Informace o výbavě, barvách a dostupnosti prvků se mohou lišit v různých zemích a mohou být uvedeny jen za příplatek. Opel si vyhrazuje právo kdykoliv pozměnit specifikace výrobků a provádět změny v designu i složení výbav. Ilustrace a popisy mohou odkazovat na výbavu za příplatek, která není součástí standardní dodávky. Tyto informace jsou aktuální k době uveřejnění.