Technické údaje vstřiků paliva a motorů Toyota Avensis II Wagon: podrobný průvodce sedmi verzemi a jejich charakteristikami

Ani­ž by bylo nutné prohlubovat teoretické souvislosti, budeme se opírat o existující textové údaje a uspořádáme je tak, aby vznikla maximálně podrobná a srozumitelná kapitola o jednotlivých verzích motorů Toyota Avensis II Wagon.

Přehled verzí motorů a základní parametry

Na stránkách technických údajů se uvádí 9 verzí motorů, z toho 6 Benzín a 3 Nafta. Zvolená verze motoru 1.6 VVT-i (110 KM) je Benzín, s rozmezím výroby 2003-2009, výkon motoru 110 KM a točivý moment 150 Nm. Objem motoru činí 1 598 cm³, typ paliva benzín, zrychlení 0-100 km/h 12,2 s a maximální rychlost 185 km/h.

Základní informace o verzi Toyota Avensis Avensis II Wagon popisují motor 1.6 VVT-i (110 KM), typ motoru Zážehový motor, počet dveří 5, začátek výroby 2003, konec výroby 2009, typ karosérie Kombi, počet míst 5, typ paliva Benzín, výkon, maximální rychlost 185 km/h, zrychlení 0-100 km/h 12,2 s. Dále se uvádí spotřeby paliva pro různé cykly: městský 9,4 l/100 km, mimo městský 5,8 l/100 km, kombinovaný 7,2 l/100 km.

Další informace uvádí, že rodinný vůz střední třídy Toyota Avensis míří na trh s turbodiesely a popisuje specifika spiše v kontextu konkurenčních vznětových jednotek a jejich parametrových výhodách. Zmíněny jsou i charakteristiky vznětového čtyřválce DOHC o zdvihovém objemu 2231 ccm s nejvyšším výkonem 110 kW při 3600/min, přední poháněná náprava a nejvyšší rychlost 210 km/h; zrychlení z 0 na 100 km/h pak za 9,3 s.

Podle údajů je důležité vybírat správný vstřikovač - v textu je uvedena instrukce, že vyberete vstřikovače z katalogu nebo nám zavoláte, a že identifikace vstřikovače číslem ze štítku je klíčová pro určení dostupnosti a postupu výměny. Záruka se vztahuje na závady vzniklé v době záruční lhůty, vadou materiálu a nebo vadou při provedeném servisu a je zdůrazněno, že montáž odborným servisem dle specifických postupů pro daný motor je nutná pro bezproblémový chod nového vstřikovače.

Konkrétní parametry vybraných verzí motoru

Verze 1.6 VVT-i (110 KM) - Benzín, 2003-2009:

  • Objem motoru: 1 598 cm³
  • Typ paliva: Benzín
  • Maximální výkon: 110 KM
  • Točivý moment: 150 Nm
  • Zrychlení 0-100 km/h: 12,2 s
  • Maximální rychlost: 185 km/h
  • Spotřeba paliva - městský cyklus: 9,4 l/100 km
  • Spotřeba paliva - mimo městský cyklus: 5,8 l/100 km
  • Spotřeba paliva - kombinovaný cyklus: 7,2 l/100 km

Další klíčové údaje ukazují identifikaci verze a technické parametry, které se vztahují k motoru a karoserii: 5 dveří, kombi, 1.6 VVT-i, výrobní období 2003-2009, hmotnost a rozměry by měly být v rámci níže uvedené struktury „Základní informace o verzi“.

Porovnání a volba hnacího ústrojí

Verze motorů jsou uvedeny jako 9 variant, z nichž 6 jsou benzinové a 3 naftové. Při výběru konkrétního motoru je důležité vyzvednout parametry výkonu, točivého momentu a spotřeby paliva, ale také rozměry a hmotnost vozu pro dimensionální kompatibilitu a jízdní charakteristiky.

V případě série Avensis II Wagon s výkonem kolem 110 kW (u naftové verze 110 kW) se v praxi projevuje dynamika, kdy první kontakt s adhezí může být omezený na nižší otáčky, ale podvozek a komfort jízdy zůstávají nadstandardními aspekty. Vznětový čtyřválec DOHC 2231 ccm dosahuje rychlosti až 210 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h 9,3 s, což znamená výrazný posun ve sportovnějších verzích.

Pro jednotlivé motorizace je důležité ověřit správný vstřikovač a postupy výměny u servisních operací, aby byl zajištěn bezproblémový chod motoru. Záruky a podmínky opravy jsou uvedeny v textu a vyžadují, aby byl vstřikovač namontován odborným servisem dle specifických postupů pro dané provedení a motor.

Doporučení pro údržbu vstřikovačů a servis

1. Vyberete vstřikovače z katalogu a pokud potřebujete, kontaktujete poskytovatele pro identifikaci a dostupnost. 2. Identifikace vstřikovače číslem ze štítku a následně ověření dostupnosti. 3. Při zakoupení repasovaného vstřikovače je nákup podmíněn vrácením Vašeho porouchaného vstřikovače. 4. Záruka se vztahuje pouze na závady vzniklé v průběhu záruční lhůty a vady materiálu či servisní vady.

Infografika: Rozměry a parametry motoru Avensis II Wagon

V závěru lze shrnout, že Toyota Avensis II Wagon nabízí širokou paletu verzí motorů s důrazem na rovnováhu mezi výkonem a spotřebou. Verze 1.6 VVT-i poskytuje vyvážený výkon a rozumnou spotřebu, zatímco naftové motory a případně vyšší výkonné varianty nabízejí sportovnější charakteristiky pro řidiče vyžadující vyšší dynamiku.

Acceleration test Toyota Avensis 2.0 liter engine, gasoline, automatic, year 2006

Rodinný vůz střední třídy Toyota Avensis se vyvíjel s důrazem na komfort a spolehlivost, s důsledným vyhodnocováním spotřeby a emisí v různých cyklech. Zpřístupněné technické údaje potvrdí, že jednotlivé varianty motorů mají specifické charakteristiky a nabízejí variabilní možnosti dle požadavků zákazníka.

Verze motoru Typ paliva Objem (cm³) Výkon (KM) Toč. moment (Nm) 0-100 km/h Top speed (km/h)
1.6 VVT-i Benzín 1598 110 150 12,2 s 185
2.0 D-4D Nafta 1998 110 310 9,3 s 210

tags: #vstrik #toyota #avensis